מי אנחנו

אודות החוויה האיסלנדית

נעים להכיר, אני מעיין יאני רון, אני מתגוררת באיסלנד עם בעלי נמרוד ובננו שקד. נמרוד הוא נגן בתזמורת הסימפונית של איסלנד ואני ניהלתי נכסים דיגיטליים של חברי כנסת בישראל. עד שהגיעה הקורונה. והר הגעש.

לנמרוד ולי תמיד היה חלום להקים אתר שהוא גם בלוג על איסלנד וגם שירות של הכנת מסלולי טיול לישראלים שמגיעים לאי – הכל מהעיניים המקומיות שלנו. אחרי עשור באיסלנד הרגשנו שצברנו ידע יקר ערך על המקומות המיוחדים שיש באי הזה, אבל אף פעם לא מצאנו את הזמן לכך.
ואז הגיעה הקורונה.

רצה הגורל, או מי שזה לא יהיה – וגם אני וגם נמרוד הושבתנו מהמקצועות שלנו, נמרוד כנגן תזמורת (בגלל הקורונה) ואני בגלל 3 מערכות בחירות רצופות שהשביתו שוב ושוב את עבודתם של חברי הכנסת בישראל.

אז התפנה לשנינו זמן לכתוב מסלולי טיול לאיסלנד, ולהקים סוף סוף את האתר שתמיד חלמנו עליו. השתמשנו בכל המסלולים שהכנו לנו ולחברים, בטורים והמאמרים שכתבנו (למגירה) על איסלנד והרמנו ביחד, ב-20 אצבעות את אתר ״החוויה האיסלנדית״ לאוויר.

לגונת Djupalonssandur

כל הכוכבים הסתדרו בשורה ובתזמון מדהים, החלו דיווחים על התפרצות קרבה של הר געש, במרחק של 40 דקות נסיעה מהבית שלנו שבאזור רייקיאוויק. במשך כמה שבועות חווינו מאות רעידות אדמה שנבעו מהלבה הגועשת בתוך האדמה. עד שלילה אחד, בחודש מרץ, הפסיקו בבת אחת כל רעידות האדמה וענן עשן כתום אדום החל לעלות לשמיים, ממש ראינו אותו מהמרפסת, עוד לפני שהבנו מה קרה הפציצו אותנו בעשרות הודעות ווטסאפ מהתקשורת הישראלית, שרצו לשמוע מהישראלים שגרים ליד הר הגעש שהתפרץ.

ואז דני קושמרו פנה אלינו וביקש שנתכנן לנו מסלול טיול באי ונסייע לו להגיע להר הגעש. זו הייתה במה נהדרת לעסק החדש שלנו ״החוויה האיסלנדית״.

תמיד שואלים אותנו – למה איסלנד? אז התשובה היא שנמרוד בחר במקצוע מאד (מאד) ייחודי, הוא מנגן על טובה, ויש מעט מאד תפקידי נגן טובה בתזמורות בעולם, אז כדי לקבל את המשרה הנחשקת, אתה צריך לנדוד בין אודישנים בעולם עד שאתה זוכה במשרה. אז כשמצליחים לנצח באודישן מול מאות נגני טובה אחרים שמגיעים מכל העולם, אומרים תודה ואורזים את המזוודות לאותה המדינה – לא משנה היכן היא.

כיום, את זמננו אנחנו מקדישים לתכנון טיולים לאיסלנד עבור ישראלים, בין אם מדובר בחובבי צילום נופים, מחפשי הרפתקאות, מטפסים על הרי געש, רודפי אורות צפון או משפחות עם ילדים קטנים – לכל אחד יש נוסחה קצת אחרת שתרכיב את הטיול המושלם שלו. בין אם זה בבחירת מקומות הלינה, הפעילויות, המסלולים, השילוב של ההמלצות המקומיות או כל פרט קטן אחר שיכול לשנות את התמונה הגדולה של הטיול.

אנחנו מעמידים לרשותכם את הניסיון הרב שלנו, ונשמח מאד לתכנן עבורכם את הטיול!

אפיית לחם גיאותרמי

ברוך שובך!