צפון איסלנד

צפון איסלנד הוא אחד האזורים היפים ביותר בארץ האש והקרח. למרות שהחוף הצפוני פחות ידוע ומוכר לתיירים מאשר הדרום, יש בו לא פחות מקומות תוססים לחקור. בצפון איסלנד נמצאים מסלולי טיול יפהיפיים, חיים ימיים עשירים וכפרי דייגים. קרבת האזור לחוג הארקטי הופכת אותו גם למקום הטוב ביותר לצפות באורות הצפון המרהיבים. 

ההיסטוריה של צפון איסלנד

ההיסטוריה המוקדמת של צפון איסלנד מתועדת ב- Landnámabók Saga, טקסט מימי הביניים על האבות המייסדים של איסלנד. הסאגה מספרת על ייסודה של אקוריירי, העיר הגדולה ביותר בצפון איסלנד, על ידי הוויקינג האירי הלגי מגרי אייווינדארסון. ברבות השנים, הדיג, החקלאות והמסחר הפכו לענפים העיקריים באזור והם אלו שלמעשה משגשגים עד היום במקום. בחורף, מושלג שם יותר מאשר בשאר האי ובקיץ - חם שם יותר מאשר באזורים אחרים באי. בזמן שמזג האוויר באיסלנד נודע לשמצה בשל הקור השורר גם בקיץ, בצפון דווקא נרשמו טמפרטורות שיא של 26 מעלות חמימות.

איך מגיעים לצפון איסלנד? ​

במטוס: אייר איסלנד מפעילה טיסות פנימיות בין רייקיאוויק לאקוריירי. טיסות אלו פועלות מספר פעמים ביום ונמשכות 25 דקות בלבד. איגל אייר מפעילה גם טיסות פנים בין רייקיאוויק לעיירה הוסאוויק, עיירה בצפון שנחשבת לאידיאלית לכל מי שמתכנן סיור לצפייה בלווייתנים.
במכונית: צפון איסלנד היא חלק מהטיול המעגלי להקפת האי, יש מי שמעדיפים לנסוע על כביש הטבעת לאיסלנד עם כיוון השעון ויש כאלו שמעדיפים נגד כיוון השעון. נסיעה נגד כיוון השעון מהדרום אורכת בערך 6-7 שעות ללא עצירות במזרח. נסיעה עם כיוון השעון מריקיאוויק לכיוון אקוריירי אורכת כ-5 שעות ללא עצירות. בקיץ, אפשר גם לנסוע בכביש Kjölur (כביש F35), שמקצר קצת את הדרך והופך אותה למעניינת יותר.

מה עושים בצפון איסלנד?

בצפון איסלנד יש מגוון רחב של פעילויות וכנראה שכל אחד מכם ומכן יוכל למצוא פעילות שהוא מחבב. בין אם לבקר במפלים כמו מפל גודפוס או דטיפוס המרשימים. מי שמחבב בעלי חיים ימיים, יכול לעשות שיט לוויתנים מאקוורירי, הוסאוויק ודלוויק שבצפון, אזורים אלו נחשבים לשופעים במיוחד בלוויתנים והסיכוי לראות אותם שם גבוה מאד. או לבקר בעיירה Hvammstangi ולחפש כלבי ים על קו החוף. ליד ובאזור העיירה אקוורירי יש שבילי הליכה רבים בטבע ובנהרות במקום ישנן אפשרויות לעשות ראפטינג וקייאקים. בעיר Myvatn תוכלו לטבול במעיינות חמים, לבקר בשדות לבה מבעבעים ולטפס למכתשים של הרי געש.

עוד על צפון איסלנד:

פעילויות
צוות TourIceland

סיור לAskja & Holuhraun

סיור סופר ג'יפים לאתר ההתפרצות הגעשית HOLUHRAUN ו-ASKJA, המכתש המפורסם ביותר באיסלנד.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

מכתש Askja

Askja הוא הר געש בשטח של 50 קילומטרים רבועים שנוצר בצפון מזרח איסלנד, כאשר תא לבה מתחת לפני כדור הארץ התרוקן בהתפרצות געשית והגג שמעליו קרס

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

ספא הבירה Bjórböðin

ספא הבירה הראשון של איסלנד.
Bjórböðin SPA ממוקם סמוך לאקוריירי בצפון איסלנד. שם תוכלו להפיג את הלחץ על ידי רחצה באמבטיית בירה חמימה.

לקריאה »
בלוג
צוות TourIceland

5 המעיינות החמים הכי שווים באיסלנד

הודות לאנרגיה גיאותרמית מופלאה ובלתי נגמרת, והרי געש שמתפרצים חדשות לבקרים, איסלנד מספקת לנו שפע של מעיינות חמים בטבע הפראי, הקרוב והרחוק, והבחירה קשה – באילו מעיינות הכי שווה לטבול במסגרת טיול באיסלנד?

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Myvatn

מרחצאות הטבע בעיירה הצפונית Myvatn יושבים על מקור אנרגיה גיאותרמית המציע חוויה טבעית של רחצה במינרלים בצבע תכלת

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Geo Sea

מרחצאות GeoSea הם הנאה צרופה מהטבע. הודות לחום התת קרקעי ןמי הים העשירים, תוכלו ליהנות מהנוף של רכס ההרים מהמערב ומהחוג הארקטי עצמו באופק.

לקריאה »

ברוך שובך!