איך מאש וקרח יוצא כדורגל?

בשנת 2012 איסלנד דורגה במקום 133 בכדורגל העולמי ע״י פיפא, ובמספר שנים בודדות טיפסה יותר מ-100 מקומות, לדירוג שיא של מקום 18 בעולם.

אז איך מדינת האי הגעשית, שמונה רק כ-350,000 תושבים, הדיחה אפילו את אנגליה הגדולה והגיעה ב-2016 לרבע גמר היורו?

בסוף שנות ה-2000, הכשירו באיסלנד כ-700 מאמני כדורגל, בהכשרה רשמית של ההתאחדות האירופית.

מדובר בסדר גודל מרשים למדי – ביחס לגודל האוכלוסייה. לשם ההשוואה, באיסלנד אחד מ-800 תושבים הוא מאמן כדורגל ובאנגליה, אחד ל-12,000.

כך קרה שמהגילאים הכי צעירים, אימוני כדורגל מועברים על ידי מאמנים בעלי הכשרה מקצועית ברמות הגבוהות ביותר.

בנוסף, העיריות המקומיות מציעות סובסידיות להורי ילדים ששולחים אותם להתאמן בחוגי ספורט, וכך קרה שהבן של השכנים שלנו (בן 3.5) משחק בקבוצת הקטנטנים של השכונה ומתאמן עם מאמן בהכשרת UEFA, הקטן שלנו עתיד להצטרף בעונה הבאה (:

וכמובן – איך אפשר בלי מתקני אימון ברמות הכי גבוהות? באיסלנד יש בכל עיר, נידחת, קטנה ורחוקה עשרות מגרשי כדורגל וכדורסל ומתקני אימון מקורים ופתוחים, כך שאפשר להשתמש בהם לאורך כל ימות השנה.

אולי יעניין אותך:

המרכז ההררי
צוות TourIceland

סיור לשמורת ההרים הצבעוניים: Landmannalaugar

לאנדמנלאוגר היא שמורה עם הרים צבעוניים שנוצרו בעקבות התפרצויות געשיות חוזרות ונשנות בהן יצאה לבה מקרום כדור הארץ ובמשך עשרות אלפי שנים יצרה הרים עם שכבות בצבעים שונים. השוני בצבעים הוא בהתאם לסוג המינרל בכל התפרצות, זכרו להביא בגד ים היות ותשתכשכו במעיינות חמים טבעיים!

קרא עוד »
לוויתנים
צוות TourIceland

שייט לווייתנים מדאלוויק

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה.
זרמי הים הקרים והחמים, המשתלבים בפיורדים הרדודים של איסלנד, הופכים את המים הטריטוריאליים האיסלנדיים לכר פורה למחייה של יונקים ימיים ודגים.

קרא עוד »
דרום איסלנד
צוות TourIceland

Fimmvörðuháls בקבוצה עם מדריך

Fimmvörðuháls – הטרק המפורסם מת'ורסמורק עד סקוגאר ומפל סקוגאפוס, תוכלו לבצע טראק מדהים ובלתי נשכח במרכז ההררי של איסלנד.

קרא עוד »

ברוך שובך!