מהו משך החופשה האידיאלי באיסלנד?

חודש זה יותר מדי זמן באיסלנד? שבוע זה פחות מדי זמן? אז התשובה, בעינינו, היא שאף פעם לא יהיה לכם מספיק זמן באיסלנד, תמיד אפשר לראות ולחוות עוד.
סלעי ההד בצפון איסלנד

כמה ימים צריך לחופשה באיסלנד?

אחת השאלות ששואלים אותנו הכי הרבה פעמים היא שאלת הזמן: האם שבועיים זה מספיק זמן בשביל לתכנן טיול באיסלנד? שבוע זה פחות מדי זמן? אז התשובה, בעינינו, היא שאף פעם לא יהיה לכם מספיק זמן באיסלנד, תמיד אפשר לראות ולחוות עוד!

אבל אם תרצו להספיק את המיטב של איסלנד ובהנחה שיש לכם מחויבויות שאתם צריכים הנה מספר כללי מפתח לתכנון נבון של טיול לאיסלנד:

במהלך החורף, או בכל עונה אחרת לזמן מוגבל: ניתן להסתפק בטיול מרכזי מרייקיאוויק ו/או מאזור החוף הדרומי של איסלנד, במשך 5 ימים או שבוע.

למי שרוצה להקיף את האי דרך כביש הטבעת: הזמן המינימלי המומלץ הוא 9 ימים, אך המומלץ הוא 11-12 ימים מלאים.

למי שרוצה לסובב את האי ולבקר גם באזור הפיורדים המערביים: הזמן המינימלי הוא 14 ימים, אך הזמן המומלץ הוא 15-16 ימים מלאים.

למי שרוצה להקיף את האי ולהתמקד בטיולי שטח: הזמן המינימלי הוא 10-11 ימים, אך הזמן המומלץ הוא 13-14 ימים בכדי לאפשר מספיק זמן למספר כניסות עומק ולבקר באזורי המרכז ההררי.

שימו לב, זוהי חלוקה כללית וישנם גורמים נוספים המשפיעים עליה, כגון הקצב האישי שלכם כמטיילים, כמה פעמים תרצו לבקר באזורים ההרריים של האי ועוד.

Raudholar

אחרי שתחזרו לאזור רייקיאוויק, תוכלו לעשות את מעגל הזהב המפורסם (מפלי גולפוס, פארק תינגווליר וגייזיר), לחוות גם קצת את רייקיאוויק ושיא השיאים – לבקר בהר הגעש המתפרץ. עם זאת, אם אתם מתכננים לעשות טרקים של מספר ימים כמו Landmannalaugar – יתכן שתרצו לפרוס את הטיול לקצת יותר מ-12 ימים. 

יש כמובן משתנים נוספים שכדאי לקחת בחשבון בבחירה של אורך הטיול. קחו בחשבון את המגבלות שלכם: אם אתם מתכננים טיול באיסלנד עם ילדים שלא אוהבים נסיעות ארוכות – כדאי לחתוך את הטיול למקטעים קטנים יותר של נסיעה. אם אתם מוגבלים בתקציב: תסתפקו בשבוע או פחות ותעשו רק טיולי יום מרייקיאוויק, אם אתם נוסעים בעיקר כדי לראות את הר הגעש, אז כנראה שכמה ימים יספיקו לשם כך (רק קחו בחשבון שלא בכל יום אפשר להגיע להר הגעש בגלל כיווני הרוחות ומצב הגזים באזור). 

כך או כך, בכל פרק זמן שתבחרו להיות כאן באיסלנד, אנחנו בטוחים שתיהנו!

אולי יעניין אותך:

Hofdi פארק שבאגם מיוואטן
אגם מיוואטן
נמרוד רון

פארק Hofdi

חלק גדול משטחה של איסלנד הינו חשוף. עם זאת, בצפון מזרח המדינה, על גדות אגם Myvatn, נמצא לו פארק Hofdi, בו המבקרים יכולים ליהנות מנופים נפלאים, אווירה רגועה, וכן, אפילו מיער חביב.

קרא עוד »
הר Vestrahorn בדרום מזרח איסלנד
מזרח איסלנד
נמרוד רון

הר Vestrahorn

במהלך טיול באיסלנד, נתקלים במגוון רחב של צורות נוף מרהיבות. בין מצוקים וחופים מיוחדים, תופעות וולקניות, אגמים מיוחדים ועוד, אין ספק כי כל אחד יוכל למצוא את מבוקשו במהלך הביקור במדינה המיוחדת. מבין כל אלה, אחת מצורות הנוף המרשימות ביותר הינה ההרים הדרמטיים של איסלנד, שניתן למצוא במקומות שונים במדינה. כאן, נספר לכם על הביקור באחד ההרים המרשימים והמיוחדים ביותר, שהביקור בו מהווה חוויה נפלאה.

קרא עוד »
מלון בלגונה הכחולה באיסלנד
אגם מיוואטן
נמרוד רון

מלונות מומלצים באיסלנד

מתכננים חופשה באיסלנד? תמצאו כאן רשימה מפורטת של המלונות המומלצים ביותר באיסלנד, מסווגים לפי האיזורים השונים ורמות התמחור השונות בטיול באיסלנד.

קרא עוד »

ברוך שובך!