אופנועי שלג

טיול אופנועי שלג על הקרחונים באיסלנד

איסלנד היא יעד החופשה המושלם עבור חובבי אדרנלין. האפשרויות לפעילות נועזות הן כמעט בלתי מוגבלות ובראשן פעילות אחת בכל ימות השנה שמבטיחה ריגוש שיא: אופנועי שלג על פני הקרחונים הגדולים באיסלנד! מדריכי אופנועי השלג באיסלנד הם ידידותיים ובעלי ניסיון רב, רבים מהם עסקו בספורט הזה מאז שהיו צעירים. יש להם ניסיון חשוב והכרחי בהכרת השטח, השבילים הטובים ביותר והסכנות הברורות. האופנועים, על אף שהם עוצמתיים, עדיין מיועדים במיוחד למתחילים, כלומר יחסית פשוטים להפעלה.

סיור רכיבה על אופנועי שלג

היכן כדאי לעשות טיול אופנועי שלג באיסלנד?

יש שפע של מקומות בהם תוכלו לצאת לסיור באופנועי שלג באיסלנד. אחד מהם הוא קרחון Vatnajökull, הקרחון הגדול ביותר באיסלנד – ובאירופה! Vatnajökull הוא באורך של 7,700 קילומטרים ובעובי של כמעט קילומטר, הוא ממוקם בדרום מזרח איסלנד והוא כה גדול עד שיש לו 40 לשונות קרחון, לכל אחת מהן יש שם משלה.

Langjökull הוא הקרחון השני בגודלו באיסלנד. פירוש השם ‘קרחון ארוך’ והוא ממוקם במערב הרמות האיסלנדיות וניתן לראות אותו בקלות מגייזיר. Langjökul פופולרי מאוד לטיולי אופנועי שלג בשילוב מעגל הזהב, שכן הוא נמצא במרחק נסיעה קצר ממפל גולפוס. רכיבה על גבי אופנועי שלג על הקרחון היא הדרך הטובה ביותר לכסות חלק גדול ממנו ולהרגיש את הקרחון. אם אתם לא מעוניינים לחצות את הקרחון על אופנוע שלג, תוכלו גם לחקור אותו מבפנים! מאז 2015 ניתן לחקור את “הקרחון הארוך” מבפנים, כשחפרו בו מערת קרח מעשה ידי אדם. 

הנסיעה על הקרחונים היא אחת החוויות היותר מסעירות, בהן ממש תרגישו שאתם חלק מסצינה בסרט אקשן. אחרי שתפגשו את המדריכים שלכם, הם ילבישו ויציידו אתכם בציוד המתאים, תעלו על רכבי שטח שיביאו אתכם לשכבות העמוקות יותר של הקרח והשלג, בסוף הנסיעה, אתם תראו כיצד הנוף משתנה ברגע והופך לשטיח לבן שכולו שלג שלא רואים את סופו. שם יחכו לכם האופנועים והמדריכים. 

אופנועי שלג

פעילויות באיסלנד עם אופנועי שלג

אופנועי שלג Vatnajokull
פעילויות
מעיין יאני רון

אופנועי שלג ב-Vatnajokull

טיול אופנועי השלג הוא הזמן המושלם לאוהבי אקסטרים המחפשים נוף, לחקור ולחוות את השממה, הקרחון והנופים עוצרי הנשימה מעל קרחון Vatnajokull.

לקריאה »
אופנועי שלג ב-Mýrdalsjökull
פעילויות
נמרוד רון

אופנועי שלג ב-Mýrdalsjökull

סיור אופנועי שלג על קרחון Mýrdalsjökull בדרום איסלנד, סיור נהדר לחקור את הקרחון וסביבתו, עם הנופים המדהימים של דרום איסלנד.

לקריאה »

שאלות נפוצות

לא, במסגרת הפעילות של אופנועי השלג באיסלנד דורשים רישיון נהיגה רגיל ולא רישיון על אופנוע. ילדים ללא רישיון יכולים לרכוב עם מבוגר על רישיון. הסיורים מהנים וקלים ומתאימים גם לרוכבים בפעם הראשונה!
מדריך מקומי מנוסה יוביל את הדרך וישתף אתכם בשפע של מידע מרתק אודות קרחונים באיסלנד והשפעתם על סביבתנו במהלך המסע.

לא, המדריכים יציידו אתכם בכל הציוד המתאים לרכיבה על אופנועי השלג. 

עלות סיור אופנועי שלג באיסלנד משתנה, אך בדרך כלל המחירים בין 28,000 ל-40,000 כרונות איסלנדיות לאדם (כ-200-300 אירו). המחיר תלוי במספר גורמים כמו משך הסיור, איסוף או הגעה עצמית, והאם תנהגו רוכב אחד או שניים על אופנועי השלג. 

בנוגע לביטוח לסיור אופנועי שלג,  מומלץ לבדוק את פוליסת הביטוח שלכם ולוודא שהיא מכסה פעילויות אתגריות כמו זו. בדיקה מקדימה תסייע לכם להיות מוכנים ובטוחים במהלך הסיור.

מומלץ לקרוא על ביטוח נסיעות לאיסלנד.

ברוך שובך!