החוויה האיסלנדית בתקשורת

מפעם לפעם יוצא לנו להתראיין לערוצי התקשורת השונים, ללוות ולהכין כתבות בנושאי הרי געש, קרחונים, תרבות וכלכלה באיסלנד.
הר געש באיסלנד, דני קושמרו

חדשות 12 - המסע שלנו באיסלנד עם דני קושמרו

בחודש מאי 2021 ליווינו את דני קושמרו וצוות חדשות ערוץ 12 בסיקור ההתפרצות של הר הגעש באיסלנד. תכננו את מסלול הטיול והסיקור עבור חברת החדשות, טיפסנו יחד להר הגעש, הלכנו בקרע בין היבשות, טיפסנו על קרחונים וביקרנו במקומות המיוחדים של איסלנד.

חברת החדשות בחרה בנו ללוות אותם בגלל ההיכרות המצוינת שלנו עם השטח האיסלנדי ועם המקומיים. חיברנו אותם למומחים הוולקונולגיים באיסלנד, לדוקטור לקרחונולוגיה שליווה אותם במסע על הקרחון ועשינו את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב: לתפור מסלול אישי, מותאם למידותיהם, כך שיוכלו לסקר את האי המופלא שאנחנו מתגוררים בו ולהנות מהדרך.

לצפייה בכתבה

המהדורה הצעירה

שמחתי להתראיין ולהזמין אתכם לצפות באורות הצפון באיסלנד, בחודש פברואר 2022 חזינו בזוהר הקוטב בשיא תפארתו מדי מספר ימים, שמחנו לחלוק את המחזה הנהדר עם צופי המהדורה הצעירה. 
החוויה האיסלנדית בעיתונות

גלובס - עסק אחד ביום​

"איסלנד היא מדינה שיותר מסובך לטייל בה. אם היינו גרים בברלין, לא היינו פותחים עסק כזה", אומרת מעיין "יש לנו קבוצת וואטסאפ שבה אנחנו מעדכנים מהם נהלי הקורונה, מתי אפשר לראות את אורות הצפון, מתי יש הופעות או היכן יש חסימות כבישים בגלל סופות.

באיסלנד יש הרי געש ויש קרחונים והמרחבים הם עצומים, חשוב לדעת מתי נכון לבקר ואיך לתכנן את המסלול למשל שלא לנסוע 400 ק"מ במקום שאין בו תחנת דלק".

לכתבה המלאה

אולי יעניין אותך:

חוף Rauðasandur בפיורדים המערביים
הפיורדים המערביים
נמרוד רון

חוף Rauðasandur

חוף Rauðasandur, הידוע גם בשם “חוף החולות האדומים”, נחשב לאחד המקומות היפים ביותר באיזור הפיורדים המערביים. החוף משתרע לאורך של 10 ק”מ של חולות בצבעים נפלאים, שגווניהם משתנים באופן קבוע, בין אדום, זהוב, כתום, צהוב ועוד. במדינה שבה כמעט כל החולות הינם שחורים וסלעיים, המראה של חוף חולי וארוך הינו נדיר ומרשים ביותר, והצבעים המשתנים שלו רק מוסיפים לנוף.

קרא עוד »
שייט לווייתנים מאקוריירי
לוויתנים
נמרוד רון

שייט לוויתנים בספינה מאקוריירי

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה. צפייה בלוויתנים במרחב בו הם חיים, גדלים ומגדלים את צאצאיהם היא חוויה שאסור לפספס בטיול באיסלנד. הנמל של אקוורירי, בירת צפון איסלנד, הוא אחד מהנמלים המרכזיים מהם יוצאים טיולי שיט לוויתנים.

קרא עוד »
אפיית לחם גיאותרמי
אגם מיוואטן
נמרוד רון

חוות Vogafjos 

חוות Vogafjos, שנמצאת על גדת אגם מיוואטן, קיימת כבר כ-120 שנה, במהלכן היא עברה בין כמה דורות של אותה המשפחה, ועברה התפתחות משמעותית. היא החלה עם כמה פרטים בודדים של כבשים, פרות, שני סוסים ומעט תרנגולות, וכיום מונה כ-120 כבשים, 40 פרות וחיות משק רבות נוספות.

קרא עוד »

ברוך שובך!