השכרת רכב באיסלנד

האם אפשר להתנייד באיסלנד בתחבורה ציבורית או שעדיף להשתמש בהשכרת רכב באיסלנד?

אנחנו נשאלים לעתים האם אפשר להתנייד באיסלנד בתחבורה ציבורית  או שעדיף להשתמש בהשכרת רכב באיסלנד? אנחנו ממליצים מאד להשכיר רכב באיסלנד, בגלל שהתחבורה הציבורית הבין-עירונית מסביב לאיסלנד היא בסיסית למדי ולא תאפשר לכם לראות את מיטב האתרים באיסלנד.

האם חייבים רכב 4x4 באיסלנד?

במידה והחלטתם לשכור רכב באיסלנד ואין לכם ניסיון בנהיגה בשטח ובג׳יפים, ולא תנהגו בכבישי F (כבישים שמובילים למרכז ההררי למשל), סביר להניח שלא תזדקקו לרכב 4X4, שכן רוב האטרקציות המרכזיות והשוות באי הן נגישות ונמצאות על כביש הטבעת. הנהיגה על כביש הטבעת שמקיף את איסלנד לא מצריכה השכרת רכב 4×4 באיסלנד.

עם זאת, יש מי שיעדיפו השכרת ג׳יפ 4×4 בטיול באיסלנד בגלל שמדובר במשפחה בת 4 נפשות או יותר ולכן יש חשיבות לתחושה המרווחת באוטו ולכך שיהיה מספיק מקום למזוודות של כולם. אך כיוון שיש פערים גדולים במחירים בין רכבים משפחתיים רגילים לבין רכבי 4×4 בהשכרת רכב באיסלנד, כדאי לשקול להגיע עם פחות מזוודות לכל משפחה ולשכור רכב שאיננו ג׳יפ.

מהם השיקולים בהשכרת רכב באיסלנד?

השיקולים המרכזיים בהשכרת רכב באיסלנד הם מספר הנוסעים שתהיו, סוג הטיול (אתגרי, משפחתי),  האטרקציות שאתם מתכננים לעשות (כוללות או לא כוללות נסיעה בכבישי F וחציית נהרות למשל) וכמה חשוב לכם שהאוטו יהיה מרווח ושיהיה מספיק מקום למזוודות.

מתי להזמין רכב להשכרה באיסלנד?

אין באי מספיק רכבים בכדי לענות על הביקוש הגבוה ולכן ככל שמתקרבים לעונת התיירות, המחירים מרקיעים שחקים ולכן מומלץ לשכור רכב באיסלנד כמה שיותר מוקדם.

איזה ביטוח רכב כדאי לעשות באיסלנד?

בהשכרת רכב באיסלנד, כדאי לבחור בביטוח מקיף, גם אם הוא יקר יותר. במידה ואתם לא מתכננים לטייל במרכז איסלנד אלא להסתפק בכביש הטבעת, אין צורך בביטוח לנזקים בכבישי F. מה שכן כדאי לכלול בביטוח בהשכרת רכב באיסלנד הוא נזקי עפר. חלק מהכבישים באיסלנד הם כבישי עפר ולפעמים עפות אבנים וסודקות את השמשה, זה קורה די הרבה באיסלנד ולכן רוב חברות השכרת הרכב מציעות ביטוח שמשות מיוחד, זו לא מלכודת תיירים כמו שנהוג לחשוב ואופציה ששווה לבטח נגדה.
דגש נוסף לכללי בטיחות בהשכרת רכב באיסלנד הוא פתיחת הדלתות באוטו בזהירות, כיוון שהרוח העוצמתית לעתים יכולה לטרוק אותן או לפתוח אותן בעוצמה.
לעומת זאת, אנחנו סבורים שאין צורך בביטוח נגד גניבות באיסלנד, כיוון שמדובר באירועים נדירים למדי.

איפה לשכור רכב?

אחת החברות המומלצות ביותר להשכרת רכב היא Reykjavik Cars, המחירים נוחים (יחסית לאיסלנד) והשירות טוב, תקבלו תעריפים קצת זולים יותר על מכוניות יותר ישנות, ואם תיקחו רכב בן שנתיים מחיר השכרת הרכב באיסלנד יוזל במאות שקלים. בנוסף, בעוד שחלק מחברות השכרת הרכב באיסלנד גובות את כל סכום השכרת הרכב מראש, חברת Reykjavik Cars גובה רק כ-15 אחוז מסכום ההזמנה כולו מראש. בנוסף, אפשר לבטל ולקבל החזר מלא עד 15 ימים לפני הנסיעה. בחברה פועל שירות לקוחות 24/7 לשוכרי הרכב, גם אונליין וגם בטלפון, לכל מקרה ואירוע. 

חברה נוספת עליה אנחנו ממליצים היא בלו קאר – Blue car rental, הם יחסית זולים, אמינים, חברה משפחתית טובה שמספקת מכוניות מצוינות.

אם תרצו להשכיר קרוואן, תוכלו להשתמש בחברת Campervan Iceland או לחלופין בחברת Camp easy, שתיים מהחברות המובילות והאמינות להשכרת קרוואן באיסלנד.

נסיעה בכבישי F באיסלנד

כבישי F הם כבישים אתגריים, שברובם מובילים אל פנים האי. בנסיעה בכביש F צריך לעבור דרך נחלים (חלקם עמוקים), בולדרים, אבנים גדולות ותנאי שטח קשים. סגנון טיול כזה הוא פחות מומלץ עם ילדים או עם אנשים שנוטים לסבול מבחילות בנסיעה.
טיול בכבישי F מומלץ לקיים בשני רכבים, כך שאם רכב אחד נתקע, הרכב השני יכול לסייע בחילוץ. הכבישים הללו נפתחים לרוב באמצע יוני ונשארים פתוחים עד השלגים הראשונים באזור.

כבישי F מתאימים לנהיגה עם ג׳יפ 4 על 4 בלבד ולא עם מכוניות פרטיות רגילות. באתר של רשות הכבישים האיסלנדית (http://www.road.is/) מעדכנים מדי יום מה מצב הכבישים, וחשוב לבדוק מה מצבם לפני שיוצאים לדרך. הכבישים הללו לרוב פתוחים רק בתקופת הקיץ ונסגרים מספטמבר עד מאי.

עוד חשוב לדעת: ברוב המקרים, הביטוח לא מכסה מקרים בהם ירדתם מהכבישים המסומנים, חציית נחלים, פגיעה בגלגלים או בשלדה התחתונה של הרכב, נזק לצבע של הרכב בעקבות סופות חול או פגעי מזג האוויר.

 

ניווט באיסלנד

לא צריך לשכור רכב עם  GPS מובנה כיוון שניתן לקנות בזול סים איסלנדי בשדה ולהשתמש באפליקציית ניווט. לרוב הסים עולה כ-20 יורו ל-10GB. יש שתי ספקיות סלולר: Vodafone, ו-Nova: הקליטה של חברת Vodafone יותר מקיפה ברחבי איסלנד, אך עם הסים של Nova תקבלו גם מבצעים שווים במסעדות לאחר שתורידו את האפליקציה של Nova. 

אפליקציית הניווט שעובדת באופן הטוב ביותר באיסלנד היא Google Maps. האפליקציה עובדת עם חבילת גלישה. אם לא תרכשו חבילת גלישה מספק הסלולר בארץ, מומלץ לקנות סים באיסלנד בשדה,

נהיגה בחורף ובקיץ באיסלנד

לא צריך לשכור רכב עם  GPS מובנה כיוון שניתן לקנות בזול סים איסלנדי בשדה ולהשתמש באפליקציית ניווט. לרוב הסים עולה כ-20 יורו ל-10GB. יש שתי ספקיות סלולר: Vodafone, ו-Nova: הקליטה של חברת Vodafone יותר מקיפה ברחבי איסלנד, אך עם הסים של Nova תקבלו גם מבצעים שווים במסעדות לאחר שתורידו את האפליקציה של Nova. 

אפליקציית הניווט שעובדת באופן הטוב ביותר באיסלנד היא Google Maps. האפליקציה עובדת עם חבילת גלישה. אם לא תרכשו חבילת גלישה מספק הסלולר בארץ, מומלץ לקנות סים באיסלנד בשדה,

תחבורה ציבורית באיסלנד

ובכל זאת, אם לא תרצו להשכיר רכב באיסלנד, תוכלו להשתמש בתחבורה ציבורית. לרוב יוצא מספר בודד של אוטובוסים ליעדים הרחוקים יותר מרייקיאוויק. כרטיסי אוטובוסים ליעדים רחוקים עולים החל מ-6,000 קרונות (כ-155 ש״ח) לכרטיס. חוסר הנוחות שכרוך בהמתנה של שעות לאוטובוסים לכל יעד הוא בעייתי ויגביל אתכם מאד מבחינת היכולת לחוות את מה שיש לאיסלנד להציע. בתוך העיר, מערכת התחבורה הציבורית נוחה ונגישה וכרטיס נסיעה בודד יעלה כ-490 קרונות (כ-12 ש״ח). תכנון הנסיעות ורכישת הכרטיסים לאוטובוסים הם רק באמצעות אפליקציית Straeto.

אולי יעניין אותך:

דרום איסלנד
צוות TourIceland

מערת הלבה – Litli Björn

הצטרפו לסיור וצאו לחקור את נפלאות מערת Litli Bjorn. בדרך תראו כמה תצורות לבה מדהימות שיצרה הלבה החמה לפני אלפי שנים.

קרא עוד »
לוויתנים
צוות TourIceland

שייט לווייתנים מרייקיאוויק

הנמל של ריקיאוויק הוא מיקום נוח במיוחד לצאת ממנו לשיט לוויתנים. אם אתם בעיר הבירה של איסלנד ומחפשים מה לעשות – מה טוב יותר מלראות לוויתנים במרחב הטבעי שלהם?

קרא עוד »
בעלי חיים
צוות TourIceland

סוס איסלנדי

אילו תכונות גורמות לסוס האיסלנדי להיות כל כך אהוב? עד כמה סוסים איסלנדיים שונים מגזעים אחרים? איפה רוכבים על סוסים באיסלנד? האם צריך לקרוא לזה פוני איסלנדי במקום סוס? המשיכו לקרוא כדי לגלות כל מה שאי פעם רצית לדעת על בעל החיים המפואר הזה, מההיסטוריה שלו מאז עידן ההתיישבות, ועד למשמעותו ומעמדה באיסלנד כיום

קרא עוד »

ברוך שובך!