טיול קרוואנים באיסלנד

קרוואנים למטיילים העצמאיים באיסלנד: לטיול קרוואנים באיסלנד יש יתרונות רבים, תוכלו לקרוא כאן את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתחיל לתכנן את הטיול באיסלנד כשהבית שלכם על הגב.
קמפינג באיסלנד

למה לשכור קרוואן באיסלנד?

יש הרבה סיבות מצוינות לשכור קרוואן. קודם כל, האפשרות לחנות לצד הנופים הטבעיים המדהימים של איסלנד, להיות ספונטניים ולא להתחייב למקום וזמן. אם התאהבתם בצפון האי – תוכלו להישאר בו על חשבון אזורים אחרים ולהיפך – אם יש אזורים שפחות קסמו לכם (איך זה יכול להיות?), תוכלו לעזוב אותם מהר יותר ולהתקדם ליעד הבא. זהו היתרון הגדול של איסלנד למטייל בקרוואן – הבית שלכם על הגב. 

סיבה נוספת, ומשמעותית מאד – לטובת בחירה בטיול קרוואנים באיסלנד לעומת טיולים אחרים, היא הוזלת עלות החופשה

מוזמנים לבקר בקבוצת הפייסבוק שלנו, שם אנחנו משתפים בטיפים שימושיים נוספים.

איסלנד מדינה יקרה לביקור, וכיוון  שהכניסה לרוב היעדים ואתרי הטבע באיסלנד היא בחינם, העלויות הגדולות ביותר שתחוו בתכנון הטיול שלכם לאיסלנד הן השכרת רכב ומקומות לינה. השכרת קרוואן באיסלנד משלבת את עלויות התחבורה והלינה, ומשאירה לכם תקציב גדול יותר לכמה מהחוויות הייחודיות ביותר של איסלנד, שניתן לראות או לעשות רק בסיור מודרך כמו טיולי קרחונים באיסלנד, שייט לווייתנים, אופנועי שלג ועוד.

השכרת קרוואן באיסלנד מעניקה לכם גמישות שאין שניה לה בעת ביקור במדינה. לא תהיו קשורים למלון. לא תצטרכו למצוא מסעדה לארוחה. לא צריך לפעול לפי ציר הזמן של אף אחד אחר מלבד שלכם. אם תהיו רעבים, תוכלו להכין לעצמכם משהו לאכול. כשתתעייפו, תעצרו באחד ממאות אתרי הקמפינג. תרצו כוס קפה? פשוט קפצו לאחורי הקרוואן ותכינו!

הקרוואן מעניק לכם רמה של חופש ושליטה שקשה להשיג בדרכים אחרות בביקור במדינה אחרת. במיוחד במקום עם כל כך הרבה מה לראות ולעשות, זו חוויה מדהימה  לטייל בבית הקטן שלכם על גלגלים.

רוב שטחי הקמפינג ממוקמים בסביבה יפה, חלקם אפילו במקומות מרהיבים! הם מצוידים כסטנדרט במתקני שירותים וגישה לחשמל. הרוב כולל בית משותף עם מתקני מטבח ו/או ובור ברביקיו חיצוני. מגרשי משחקים, בריכות שחייה סמוכות, השכרת סוסים וקיאקים ושבילי הליכה קרובים הם רק חלק מהתוספות הרבות ששטחי קמפינג מספקים לעתים קרובות.

טיול קרוואנים באיסלנד

איך להתכונן לטיול בקרוואן באיסלנד?

איסלנד למטייל בקרוואן קצת שונה מאיסלנד למטייל במלונות, כיוון שאתם נושאים את הבית שלכם על הגב. ראשית, יש כמה תאריכים עונתיים חשובים שכדאי להיות מודעים אליהם בעת תכנון טיול קרוואנים לאיסלנד, במיוחד אם תרצו לחקור את המרכז ההררי של איסלנד דרך כבישי ה-F.

כבישי ה-F הם כבישים אתגריים יותר, שמתאימים לג׳יפים גבוהים ודורשים ניסיון בנהיגת שטח. הכבישים הללו מובילים למרכז האי, לשמורות הטבע שנמצאות במרכז ההררי ובסביבתו. תאריך הפתיחה של כל כביש F ספציפי יכול להיות תלוי מאוד במזג האוויר ובמיקום. באופן כללי, כבישי F מתחילים להיפתח לא לפני חודש יוני. למידע נוסף על תאריכי פתיחה של כביש F, בקרו ב-Road.is.

תאריכי סגירת כביש F: סוף העונה של כביש F משתנה בדיוק כמו תאריך הפתיחה שלו. באופן כללי, כבישי F יתחילו להיסגר בתחילת ספטמבר. מכיוון שזה תלוי לחלוטין בתנאי מזג האוויר, אין דרך לחזות מתי כביש F מסוים ייסגר. ברגע שנסגר, הוא סגור עד לעונה הבאה. בכדי לנסוע בכבישי F בקרוואנים, הקרוואנים צריכים להיות מסוג 4 על 4, כדאי להתייעץ על כך עם חברת הקמפרים ולוודא שהם מבטחים את הקרוואנים מפני נזקים של כבישי F. 

תאריכי פתיחה של אתרי הקמפינג: ישנם מגרשי קמפינג רבים שפתוחים כל השנה, אך ישנם רבים נוספים שפתוחים רק עונתית. תאריכי הפתיחה והסגירה של כל אתרי הקמפינג משתנה, אך עונת הקמפינג היא בדרך כלל מה-1 ביוני עד ה-31 באוגוסט. תוכלו למצוא מפה של כל אתרי הקמפינג כאן למטה:

קמפינג באיסלנד

היכן לשהות בטיול הקרוואן שלכם באיסלנד?

דבר אחד שיש לשים לב אליו הוא שזה לא חוקי לבלות את הלילה באוהלים, קמפרים או קרוואנים מחוץ לאתרי הקמפינג הייעודיים. אתם לא יכולים פשוט להחנות את הקרוואן שלכם או להקים אוהל בכל מקום. זהו שינוי עדכני בחוק האיסלנדי מכיוון שאיסלנד ממשיכה לנסות להתמודד עם זרם התיירות.

לאיסלנד יש אתרי קמפינג רבים שמיועדים לקרוואנים ואוהלים, כאשר רובם ממוקמים סביב כביש הטבעת ובחצי האי סנייפלסנס ובפיורדים המערביים. במרכז ההררי של איסלנד, אין הרבה אתרי קמפינג וניתן לעשות קמפינג בשטח ולא באתר מסודר.

אנחנו ממליצים לרכוש את כרטיס הקמפינג (Campingcard) של איסלנד. תוכלו לרכוש את ה-Campingcard, הנשלח לכתובת הבית שלכם לקראת הטיול שלכם, ומעניק לכם גישה ל-40 אתרי קמפינג ברחבי איסלנד ללא צורך בתשלום במקום או בהזמנה מראש.

כל אתר קמפינג באיסלנד הוא ייחודי ומאובבזר אחרת. יש אתרי קמפינג באיסלנד שמציעים אפשרויות שאין באחרים. לכן, אם תעשו טיול באיסלנד עם ילדים, בדקו את המתקנים של כל אחד מאתרי הקמפינג כדי לוודא שיהיה לכם נוח ונעים, יש אתרים שכוללים חדר אוכל, חדרי רחצה, בריכות שחייה, ג’קוזי, גני שעשועים ועוד. התשלום עבור השימוש באתר הקמפינג יכול להיעשות מראש או במקום, העלות היא בדרך כלל המחיר לשני מבוגרים, קרוואן, רכב, חשמל ומסים מקומיים ללילה.

לא משנה אם תחליטו לרכוש את ה-Campingcard או להזמין אתרי קמפינג בנפרד, הקפידו לבדוק את תאריכי הפתיחה של כל אחד מהם שאתם מתכננים לבקר. גם בעונת הקיץ, אתרי קמפינג יכולים להיות סגורים במהלך פסטיבלים או בלתי נגישים.

תכנית הטיול הקלאסית שלנו מותאמת לטיול קרוואנים באיסלנד.

קמפר באיסלנד

מה העלויות של קמפינג עם קרוואן?

הוצאה שיש לקחת בחשבון בעת שימוש בקרוואנים באיסלנד היא עלות דמי הקמפינג. היו מוכנים לדמי קמפינג ממוצעים של 1000-2000 קרונות לאדם (25-50₪) ללילה; מקלחות לא תמיד כלולות במחיר הזה, ויכולות לעלות עוד 10₪ לאדם.

קמפר בסיסי לזוג יעלה בסביבות ה-100 אירו ליום השכרה, בנוסף לעלות הכניסה לאתרי הקמפינג העלות הכוללת של אתרי הקמפינג והקמפר (לזוג) יכולה להגיע עד לכ-150 אירו ליום.

במידה ותשכרו רכב פרטי ומלון במקום קרוואן, עלות הרכב דומה לעלות הקרוואן והעלות הנוספת היא של המלון, המלונות הזולים ביותר מתחילים בכ100-120 אירו ללילה, ואם אתם יוצאים לטיול משפחתי בקרוואן גדול יותר ההפרשים בעלויות יגדלו, כך שהחסכון בטיול קרוואנים באיסלנד מתחיל בכ-100 אירו לזוג ליום, וגדל ככל שמספר הנפשות בטיול גדל. לכן, אם התקציב שלכם מוגבל ויש לכם את היכולת לנהוג בקרוואן ולתפעל אותו, זו כנראה האופציה הטובה ביותר עבורכם. 

כמובן שאם תהיו מעוניינים בקרוואן משפחתי עם מטבחון ומקום ל3-5 אנשים, אז העלות גבוהה יותר ולרוב בין 300-400 אירו ליום.

השכרת קרוואן באיסלנד

אנחנו ממליצים בחום על חברת Campervan Iceland, שם  המחירים טובים מאוד והשירות נפלא, הם יושבים בסמוך לשדה התעופה וכבר מרגע הנחיתה תוכלו לצאת אל הטיול שלכם למרחבים האיסלנדים האינסופיים.
 
אם תרצו קרוואנים יותר גדולים תוכלו להשתמש גם בCamp easy, הקרוואנים מאובזרים היטב, מערכות חימום ברכב, חומרים מבודדים ששומרים היטב על החום בתוך הקרוואנים, הביקורות על החברה הן יוצאות מהכלל והיא מקבלת ציון משוקלל של 4.9 מתוך 5 בלמעלה מ-1380 ביקורות בגוגל ובמאות ביקורות בפייסבוק היא מקבלת 5 מתוך 5 כוכבים. 
 
תוכלו ליהנות גם מהטבה מיוחדת לחברי האתר שלנו, בהזמנת הקרוואן, הזינו את קוד הקופון TouricelandCode וסמנו בתיבה  ״וויפי ללא הגבלה״ ותקבלו וויפי ללא הגבלה בחינם!
בנוסף, 
השכרת קרוואן באיסלנד

איסלנד למטייל האחראי

ולבסוף, כמה כללי אצבע שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל הסביבה:

  • אל תעצרו באמצע הדרך

אנחנו מבינים שיש משהו מדהים לצלם ולראות כמעט בכל עיקול של הכביש באיסלנד. עם זאת, זכרו שאתם לא הרכב היחיד על הכביש והכבישים הדו-נתיבים של איסלנד פשוט לא יכולים להכיל קרוואנים שעוצרים לפתע.

  • לא להשאיר עקבות

באיסלנד יש בריכת שחייה ציבורית בכל עיירה וכפר. שחייה היא חלק בלתי נפרד מהתרבות שלהם ובבריכות השחייה הללו יש בדרך מקלחות וחדרי הלבשה. כיוון שיש בריכות שחייה ומעיינות חמים בעיירות ולעתים גם באתרי קמפינג, אין שום סיבה להכנס ולהתרחץ באגמים, בנחלים, בנהרות או במפלים של איסלנד, במקומות לא מוסדרים.

לא משנה מה תעשו, אל תשאירו את הפסולת שלכם מאחור. הקפידו להניח את כל האשפה בפחים באתרי הקמפינג. אם אין פח אשפה בסביבה, קחו איתכם את האשפה עד שתוכלו להשליך אותה כראוי.

  • כבדו אדמות פרטיות

חלק מהיעדים והפעילויות ממוקמות על קרקע פרטית (למשל הר הגעש) ובשנים האחרונות נאלצו בעלי הקרקע לסגור את האטרקציות הללו לציבור. אל תהיו זה שהורסים את זה לכולם על ידי חוסר כבוד, הסגת גבול או השארת משהו כמו זבל וגרפיטי.

  • לעולם אל תסעו בכבישים לא מסומנים

זה לא חוקי לנסוע בכבישים לא מסומנים באיסלנד. הסביבה עדינה מאוד ונסיעה בשטחים אלו עלולה להרוס את הסביבה השברירית.

אולי יעניין אותך:

מרחצאות vok
מזרח איסלנד
נמרוד רון

מרחצאות VÖK Baths

מרחצאות Vök נפתחו בקיץ 2019. המים הגיאותרמיים בהם תרחצו ב-Vök זורמים ממעיינות חמים עמוק מתחת לאגם Urriðavatn שבמזרח איסלנד.

קרא עוד »
שייט לווייתנים בסירת RIB מרייקיאוויק עם לווייתן האמפבק
לוויתנים
נמרוד רון

שייט לווייתנים בסירת RIB מרייקיאוויק

הנמל של ריקיאוויק הוא מיקום נוח במיוחד לצאת ממנו לשיט לוויתנים. השייט מתחיל מהנמל הישן ברייקיאוויק, זהו סיור בקבוצה קטנה רק 12 אנשים בסירה עם מדריך לווייתנים מלא ידע וקפטן סירת RIB מוסמך.

קרא עוד »

ברוך שובך!

רוצים לקבל את העדכונים הכי חמים לקראת הטיול שלכם באיסלנד?

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים בזמן אמת על אורות צפון, הרי הגעש, מזג האוויר, טיולים מומלצים וחסימות כבשים!

30% הנחה על תכנית הטיול הקלאסית לאיסלנד עד סוף החודש!

השתמשו בקוד הקופון: fb30off