רוצה קצת רעידת אדמה עם הקפה שלך?

אי אפשר להאשים את הר הגעש שהתפרץ אצלנו באיסלנד שהוא לא הזהיר אותנו. 20,000 רעידות אדמה בשבוע נתנו לנו רמז עבה שהאדמה בוערת.

אי אפשר להאשים את הר הגעש שהתפרץ אצלנו באיסלנד שהוא לא הזהיר אותנו. 20,000 רעידות אדמה  בשבוע נתנו לנו רמז עבה שהאדמה בוערת.

20 אלף פעם, שהאדמה, היסוד שאמור להיות הכי יציב והכי בטוח בחיים האלה, רעדה לנו מתחת לרגליים. 

זה תפס אותי בבית קפה, את נמרוד באמצע נגינה באולם קונצרטים (עם חופה של 50 טון ציוד אקוסטי מעל הראש) ואת שקד, בן השנתיים שלנו, הרעידות תפסו במהלך ארוחת הצהריים בגן. 

אז נכון שהרגשנו "רק" כמה עשרות רעידות מתוך ה-20,000 שנרשמו בנתונים הססמיים. ונכון שגם כשהאדמה ממש רעדה, התמונות בבית היו צריכות רק טיפה כוונון מחדש. ובכל זאת – התחושה שהאדמה רועדת בגלל שהר הגעש שאנחנו רואים מהמרפסת עומד להתפרץ, קצת פגעה לנו בתחושת האיזון בחיים. 

בתור ישראלים, שלא היו בהתפרצות של 2010 (הר הגעש Eyjafjallajökull המפורסם ששיתק את הטיסות בכל אירופה) וגם לא בהתפרצות של 2014 (Holuhraun), אז כבר היינו באיסלנד אבל חששנו לנסוע לאזור, די התבאסנו לחשוב שהסלון החדש שלנו יתכסה בלבה. 

אז הפצצנו את החברים האיסלנדים שלנו בשאלות: האם יש מרחב מוגן שבורחים אליו במקרה של לבה? האם בגן של הילדים יש פרוטוקול חירום אם יש רעידת אדמה רצינית באמת? ועוד ועוד שאלות ברומו של הר געש.
החברים שלנו התפקעו מצחוק מהחששות שלנו שהלבה תגיע עד אלינו. וניכר שהם הרגישו שסוף סוף יש להם יתרון יחסי עלינו – חיילים לשעבר בצבא הגנה לישראל, למודי מלחמות, אינתפיאדות וסקאדים.   

ההתפרצות קרתה בזמן שישנו וכולם בישראל שמעו עליה לפנינו (כיוון שאנחנו שעתיים אחרי שעון ישראל), התעוררנו למבול של הודעות מודאגות מהמשפחות והחברים, שהיו בטוחים שאנחנו במרחבים המוגנים. אבל האמת היא שהייתה לנו הקלה, אחרי שהר הגעש סוף סוף התפרץ, האדמה הפסיקה לרעוד והחיים שלנו קצת חזרו לשגרה. כלומר, חוץ מהעובדה שיש לנו הר געש מתפרץ שאנחנו רואים מהמרפסת.

אולי יעניין אותך:

איסלנד
צוות TourIceland

הפטריות האדומות ביער Heiðmörk

מה מומלץ לעשות בהיידמורק? איסלנד עשירה בתצורות לבה, באבנים, במינרלים, במים ובנופים מגוונים ויפהיפיים אבל יערות הם לא הצד החזק שלה. לכן, יער היידמורק הוא

קרא עוד »
איסלנד
צוות TourIceland

מעגל הזהב באיסלנד

מעגל הזהב (יש שקוראים לו משולש הזהב), הוא מסלול יום שאפשר ומומלץ לעשות במסגרת טיול לאיסלנד. המסלול הזה כולל את הקרע בין היבשות, הגייזרים ומפלי

קרא עוד »
צוות TourIceland

חמשת המיתוסים הנפוצים ביותר על איסלנד

מה הם המיתוסים הנפוצים ביותר לגבי איסלנד? האם איסלנד נקראת כך בגלל מספר הקרחונים העצום שלה? האם גידול כבשים הוא ייעוד או ספורט לאומי? האם האיסלנדים הם עם אמיתי, או סתם דנים שיכולים לספר סיפורים? המשיכו לקרוא כדי לגלות את חמשת המיתוסים הנפוצים ביותר על ארץ הקרח והאש

קרא עוד »

ברוך שובך!