מוזיאון עידן ההרינג

מוזיאון עידן ההרינג בסיגלופיורדור מציע מסע מרתק אל העבר, תוך חקר התפקיד המשמעותי של הרינג בהיסטוריה ובכלכלה של איסלנד. עם מגוון תערוכות מיוחדות, המוזיאון שופך אור על ימי הזוהר של תעשיית ההרינג, ומספק למבקרים בו חוויה מעניינת ומלמדת.
מוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור

סיור במוזיאון עידן הרינג בסיגלופיורדור

מוזיאון עידן ההרינג בסיגלופיורדור מציע מסע מרתק אל העבר, תוך חקר התפקיד המשמעותי של הרינג בהיסטוריה ובכלכלה של איסלנד. עם מגוון תערוכות שובות לב, המוזיאון שופך אור על ימי הזוהר של תעשיית ההרינג, ומספק למבקרים בו חוויה סוחפת.

מוזיאון זה נולד מתוך תחושת חובה עמוקה לשמור על המורשת העשירה והחשיבות הכלכלית של תעשיית ההרינג שהגדירה פעם את האזור הזה. בעולם שבו מהפכות תעשייתיות עיצבו מחדש את הכלכלות, המוזיאון הזה לקח על עצמו את התפקיד של שומר נאמן, משמר את הזיכרונות והסיפורים של תקופה שבה הרינג היה המגדלור הכלכלי הזוהר של איסלנד. כשתעברו את סף המוזיאון, תצאו למסע כדי לחקור את הסיבות שהובילו להקמתו ולמורשת המתמשכת שהוא מבקש לשמר.

מוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור

התערוכות מגוונות במוזיאון עידן ההרינג

לחיות מחדש את עידן ההרינג

בית הסירות, תערוכה מרכזית במוזיאון עידן הרינג, נבנתה בשנים 2003-2004 ונחנכה על ידי יורש העצר האקון מנורווגיה ביוני 2004. חלק זה של המוזיאון מספק למבקרים רושם אותנטי של נמל הרינג טיפוסי בצפון איסלנד במהלך תקופה בין השנים 1938-1954.

בתוך בית הסירות, תמצאו תצוגה מדהימה של אחת עשרה סירות מסוגים וגדלים שונים, כל אחת עוגנת בנמל בכדי לשחזר את האווירה ההומה של נמל הרינג. התערוכה היא לא רק על כלי השייט; היא כוללת גם תצוגה אור-קולית על דיג הרינג משנת 1938. חומרים אלו מציעים הצצה לחייהם ופועלם של העוסקים בתעשיית ההרינג בתקופה זו.

בלובי של המוזיאון תוכלו לחקור העתק של חנות דגים איסלנדית. בנוסף, תערוכות קטנות יותר מציגות את ההיסטוריה של הנמל בסיגלופיורדור, מחקר ימי, ואת השיטות המשמשות לאיתור להקות הרינג. תערוכות אלו מספקות הבנה מעמיקה של השפעת תעשיית ההרינג על האזור.

מפעל שמן הדגים: חלון אל העבר


מפעל שמן של גרנה הוא תערוכה ייחודית במוזיאון עידן הרינג, המתעמקת בפרק חשוב בהיסטוריה הכלכלית והחברתית של סיגלופיורדור ואיסלנד. תערוכה זו מעבירה את המבקרים אל שנות ה-30 – 1950, תקופה שבה אנשים ומכונות עבדו ללא לאות כדי להפוך את הרינג למוצר צריכה פופולארי בכל ארוחה ובית ושמן יקר ערך.

לפעילות המפעל הזה היה תפקיד מכריע בשנים הראשונות של התעשייה הכבדה של איסלנד. התעשייה הצליחה כל כך עד שלעתים קרובות הושוותה להפיכת הרינג לזהב. כמה מפעלים נבנו בסמוך לשטחי דיג הרינג העשירים, והתערוכה מציגה את המכונות והתהליכים הכרוכים בעיבוד הדגים ושמן.

עבור מפעלים מרוחקים רבים, היעלמות הרינג במימי איסלנד בשנות ה-60 הובילה לנטישתם, והפכה אותם לעיירות רפאים דוממות. סיגלופיורדור, בעודה שרדה את דעיכת הרינג, ראתה רבים ממפעליה נקרעים כדי לפנות מקום לתעשיות חדשות.

 

מידע למבקרים ושעות פתיחה:

שעות פתיחה
יוני, יולי ואוגוסט: 10:00-18:00
מאי וספטמבר: 13:00-17:00
אוקטובר – אפריל: בתיאום מראש

מחירים:

מבוגרים: 2,200 kr
קשישים: 1,200 kr

מוזיאון עידן ההרינג בסיגלופיורדור הוא מוסד מיוחד במינו, המוכר רשמית בשל התמחותו בהיסטוריה של תעשיית ההרינג באיסלנד. עם מגוון התערוכות המגוון שלו, המוזיאון מציע תובנה מקיפה על תקופה מרתקת בהיסטוריה של איסלנד, מה שהופך אותו לביקור חובה עבור חובבי היסטוריה וכל מי שסקרן לגבי המורשת הכלכלית והתרבותית של האומה.

אולי יעניין אותך:

מכתש גראברוק
חצי האי סנייפלסנס
מעיין יאני רון

מכתש Grábrók

ביקור בהר הגעש הקטן, שהוא אחד המכתשים הנגישים והנוחים ביותר לביקור באיסלנד, מכתש Grábrók, שהוא אמנם מכתש קטן יחסית, בהחלט מהווה נקודה נהדרת לביקור.

קרא עוד »
הר Vindbelgjarfjall שבאגם Myvatn
אגם מיוואטן
נמרוד רון

הר Vindbelgjarfjall

יש דרכים רבות לחוות את הטבע המרהיב של איסלנד. בין נסיעות בדרכי נוף מרשימות, עצירות בנקודות תצפית מרהיבות, שייט, סיורים מודרכים ועוד, לא חסרות אפשרויות נפלאות לפעילויות עבור מטיילים באיסלנד. עם זאת, רבים יסכימו כי אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את הטבע עוצר הנשימה של המדינה היא דרך הרגליים, באמצעות הליכה במסלולים הנפלאים שפזורים לכל אורך המדינה. בכתבה זו, נספר לכם על אחד המסלולים המומלצים באזור אגם מיוואטן: הטיפוס על הר Vindbelgjarfjall, בצפון-מזרח איסלנד.

קרא עוד »

ברוך שובך!