מפל Kvernufoss

אין ספק כי איסלנד היא אחד היעדים הטובים בעולם עבור חובבי מפלים, עם מגוון אדיר של מפלים מרשימים בכל הצורות. למעשה, יש כל כך הרבה מפלים מרהיבים ברחבי האי, כך שגם המפלים המוכרים פחות, שלא נמצאים על מסלול הטיול של מרבית התיירים, הינם מרשימים ביותר בפני עצמם, ונחשבים לנהדרים לביקור עבור מטיילים רבים, ובפרט מי שמעוניין לבקר במקומות שמחוץ למסלול התיירים השחוק. כאן, נספר לכם בדיוק על מפל מסוג זה, שהינו אחד היפים באיזור דרום איסלנד, אך עדיין לא נודע לתיירים בתפוצה רחבה.
מפל Kvernufoss בדרום איסלנד

הביקור במפל Kvernufoss

הדרך להגיע אל המפל הנהדר, שנופל לגובה של כ-40 מטרים, היא באמצעות מסלול הליכה קצר של כ-20 דקות בסך הכל. למרות הקרבה הגדולה של המפל אל כביש מספר 1 המרכזי, העובדה שהוא לא מוכר מאוד לתיירים עד כה, הופכת את ההליכה הקצרה אליו לשקטה ונעימה במיוחד, עם נופים ירוקים ויפים של כל האיזור ושל קניון Kvernufoss, בו תראו את המפל בקצה. 

אורך המסלול הינו כ-600 מטרים לכיוון, וחלקים מסוימים שלו הינם חלקים יחסית, וחשוב מאוד לשים לב לכך, בעיקר אם אתם מטיילים עם ילדים. לאחר ההליכה הקצרה, תגיעו אל בסיס המפל המרשים, שנופל בהרמוניה בתוך הקניון הירוק והיפה. בנוסף, אם תהיו מעוניינים בכך, תוכלו ללכת אל מאחורי המפל, ולקבל זווית נוספת ומיוחדת עליו, אך הליכה זו ככל הנראה תהיה כרוכה בהירטבות חוויתית מכף רגל ועד ראש.  

מפל Kvernufoss בדרום איסלנד

אתרים נוספים בסביבה

איזור דרום איסלנד הינו אחד האיזורים המרשימים ביותר במדינה, עם שלל אתרי טבע מרהיבים. ממש בסמוך למפל, תוכלו למצוא את מוזיאון Skogar, בו יש אוסף אדיר של תערוכות ותצוגות בכמה נושאים. הוא כולל 3 מוזיאונים נפרדים באותו המתחם, עם תערוכות של תחבורה, טכנולוגיה ותקשורת במוזיאון הטכנולוגיה, מוזיאון אדריכלות איסלנדית ומוזיאון תרבות. האחרון הינו הגדול ביותר מביניהם, עם כ-15,000 פריטים שממחישים את התרבות המקומית על כל גווניה. 

בנוסף, ממש בסמוך, תוכלו למצוא את מפל Skógafoss המוכר. מפל זה הינו אחד הפופולריים ביותר בקרב מטיילים באיסלנד, ובמקרים רבים המבקרים בו מפספסים את מפל Kvernufoss הסמוך. מפל זה מרשים בעיקר ברוחבו, שעומד על כ-25 מטרים, ובעוצמתו הגדולה. עם זאת, הוא תיירותי הרבה יותר, ולכן מאוד עמוס בחודשי הקיץ. מעבר לכך, תוכלו למצוא אתרי טבע רבים נוספים במרחק קצר, כאשר איזור זה הינו אחד המטויילים והמרוכזים ביותר באטרקציות במדינה כולה.

במרחק 20 דקות נסיעה תמצאו את קרחון Solheimajokull, הקרחון הפפופולארי ביותר לביצוע הליכת קרחונים, היות והוא שוכן לרגלי הרי געש רבים, אפשר לראות עליו אפר רב, זכר להתפרצויות הרבות באזור ולראות בבירור את השפעות ההתחממות הגלובאלית, נסיגת הקרחון והיווצרות הלגונה.

איך מגיעים למפל Kvernufoss?

מפל Kvernufoss ממוקם בנוחות ממש בסמוך לכביש מספר 1, כק”מ מזרחית למפל Skogafoss. מסלול ההליכה הקצר אליו מתחיל מהחנייה של מוזיאון Skogar.

אולי יעניין אותך:

בלוג
נמרוד רון

מסעדת מישלן באיסלנד

מסעדת כוכב המישלן היחידה באיסלנד, היא המקום לבוא אליו אחרי שאכלתם המבורגר טוב ואתם רוצים לשתות יין ולאכול, ובכן, אבנים.

קרא עוד »
דרום איסלנד
מעיין יאני רון

ויק – Vik

ויק הוא הכפר הדרומי ביותר באיסלנד (פרט לאיי ווסטמן), הכפר ממוקם 180 קילומטרים מהבירה רייקיאוויק.

קרא עוד »

ברוך שובך!