מסלול הליכה בעיירה Raufarhöfn

העיירה, שמונה כ-200 תושבים, היא אחת משתי העיירות היחידות בחצי האי Melrakkaslétta. היא ידועה באווירה הרגועה והנפלאה שלה, בימי הקיץ הארוכים ביותר במדינה כולה, ובנופים המרשימים שבסביבתה.
העיירה Raufarhöfn

העיירה, שמונה כ-200 תושבים, היא אחת משתי העיירות היחידות בחצי האי Melrakkaslétta הסמוך לחוג הארקטי. היא ידועה באווירה הרגועה והנפלאה שלה, בימי הקיץ הארוכים ביותר במדינה כולה, ובנופים המרשימים שבסביבתה. 

מסלול ההליכה של Raufarhöfn

המסלול שחוצה את Raufarhöfn הינו מסלול מעגלי ושטוח למדי באורך של כ-4.2 ק”מ. ראשית, הוא הולך לאורך העיירה, ועובר בנקודות העניין המרכזיות בה. אלה כוללות, בין השאר, את כנסיית העיירה ואת הנמל שלה. בשנות השישים, העיירה הייתה אחד ממרכזי דיג ההרינג הגדולים ביותר במדינה, ונבנו בה 11 מפעלים שונים לעיבוד הדג. כיום, כמה עשורים לאחר קריסת התעשייה, מרבית תושבי העיירה מתפרנסים מדיג של דג הבקלה. 

כמו כן, במהלך ההליכה תוכלו לראות את הפסלים המרשימים שנמצאים בעיירה, אשר נוצרו על ידי האמנית המקומית Sigurlína J. Jóhannesdóttir, שגדלה באיזור. 

לאחר מכן, המסלול יורד לכיוון הים, עם נופים נהדרים על העיירה ועל הטבע שסביבה, כולל תצורות סלע מרשימות שנוצרו בעקבות הפעילות הגעשית שבאיזור. לאחר מכן, הוא משלים את המעגל וחוזר אל מרכז העיירה. 

למעוניינים בכך, ניתן גם להאריך את המסלול ולהמשיך אל “המתחם הארקטי”, בו תוכלו לראות תערוכת פסלים מרשימה במיוחד. תערוכה זו נחשבת לאטרקציה הפופולרית ביותר בכל חצי האי Melrakkaslétta, והיא כוללת 4 גשרי ענק מאבן. הפסלים נבנו מתוך מטרה לייצר את התצפית האידאלית על השמש של חצות, ואם תגיעו למקום בשעה זו, תוכלו לראות אותה דרך ארבעתם באופן מרהיב ביותר. המתחם הארקטי נמצא כקילומטר וחצי מהנמל של Raufarhöfn, כך שניתן להגיע אליו בקלות רבה ותוך זמן קצר יחסית. 

אתרים נוספים בסביבה

איזור זה הינו מבין הפחות מתויירים בקרב מטיילים באיסלנד, אך אם הרחקתם והגעתם עד לאיזור הפראי של צפון-מזרח איסלנד, מומלץ לבקר גם ב-Kópasker, העיירה השנייה של חצי האי Melrakkaslétta. בעיירה קטנה זו תוכלו למצוא שני מוזיאונים חביבים, בדמות מוזיאון רעידות האדמה, אשר יספר את הסיפור של רעידת האדמה הגדולה שפקדה את האיזור בשנת 1976. כמו כן, מוזיאון התרבות המקומית הינו אתר נהדר לביקור, עם תצוגות של תלבושות מקומיות, שטיחים מסורתיים וספרייה מרשימה. 

איך מגיעים לעיירה Raufarhöfn?

העיירה Raufarhöfn נמצאת באחת הקצוות הצפון-מזרחיים של איסלנד כולה, במרחק של כשעתיים ורבע נסיעה מכביש מספר 1 המרכזי. על מנת להגיע אליה מהכביש, עליכם לפנות ממנו אל כביש מספר 862 מעט ממערב לעיירה Grímsstaðir, וממנו להתחבר אל כביש 85, עד להגעה אל העיירה. בשל העובדה שהמסלול הינו מעגלי וחוצה את העיירה כולה, ניתן להתחיל אותו מכל נקודה בדרך.

אולי יעניין אותך:

מכתש Saxholl בחצי האי סנייפלסנס
חצי האי סנייפלסנס
נמרוד רון

מכתש Saxhóll

ללא ספק, אחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר שניתן לראות במהלך טיול באיסלנד, היא המכתשים המיוחדים שלה, שמייצגים את התופעות הגעשיות הרבות במדינה. מבין האיזורים השונים במדינה, חצי האי סנייפלסנס הינו אחד המוצלחים בתחום זה, עם שלל מכתשים דרמטיים מרהיבים במגוון צורות וגדלים. בכתבה זו, נספר לכם על הביקור באחד המכתשים הנגישים ביותר באיזור זה, שמהווה נקודת עניין מוצלחת ביותר עבור המטיילים בסנייפלסנס: מכתש Saxhóll.

קרא עוד »
מכתשי Skútustaðagígar שבאגם מיוואטן
אגם מיוואטן
נמרוד רון

מכתשי Skútustaðagígar

בין תצורות סלע מרשימות, הרי געש פעילים ושדות לבה, נמצאים להם גם מכתשים רבים ויוצאי דופן, שפזורים להם ברחבי איסלנד. בכתבה זו, נספר לכם על אחד מאיזורי המכתשים היפים ביותר במדינה: מכתשי Skútustaðagígar.

קרא עוד »

ברוך שובך!