המדריך למטייל בהר הגעש

הרי הגעש שהתפרצו באיסלנד בעשורים האחרונים היו רחוקים מאד מהעיר, מה שהופך את ההר הזה לאטרקטיבי במיוחד, כמובן שלא יכולנו להתאפק ופקדנו את המקום כמה וכמה פעמים

עדכונים חמים (2 ביוני 2021):
שואלים אותנו לעתים קרובות כמה ההליכה להר הגעש מאתגר, ואיך בדיוק נראה שביל ההליכה.
כאן תוכלו לראות את תוואי המסלול המעודכן:

שלב 1: הליכה מישורית של 25 דק כ-2 ק״מ.

השלב המישורי =- שביל B

שלב 2: עלייה של 30-40 מעלות כ-20 דק׳, כ-1 קילומטר. 

שלב 2 - שביל B

שלב 3: טיפוס על צלע הר, כ-15 דק׳ כעוד קילומטר. 

שלב 3 - שביל B

שלב 4: טיפוס על הר, שיפוע של כ-40-45 מעלות, עלייה חדה מאוד כ-900 מטר, כ-25 דק׳. 

שלב 4 - שביל B

הגעתם!

הר הגעש!

לכתבה המקורית:

הרי הגעש שהתפרצו באיסלנד בעשורים האחרונים היו רחוקים מאד מעיר הבירה ולא היה קל להגיע אליהם, מה שהופך את ההר הזה לאטרקטיבי במיוחד, כי הוא כל כך קרוב ונגיש. כשעה נסיעה מריקאוויק ו-40 דקות מהבית שלנו, אז כמובן שלא יכולנו להתאפק ופקדנו את המקום כמה וכמה פעמים, ביום ובלילה. 

אנחנו כותבים את המדריך הזה מסריחים מעשן וולקני, כדי שלא נשכח את כל ההמלצות שיש לנו אליכם.

נתחיל בחדשות הטובות: בדרך להר הגעש פגשנו ילדים בני 3 ו-4 ומבוגרים בני 70, וכמובן את כל מה שביניהם. ההליכה של כ-4 קילומטר לכיוון היא סבירה ביותר. השבילים מסומנים היטב וכוחות ההצלה נמצאים באזור. עם זאת, ההליכה בלילה היא יותר מאתגרת, זו בכל זאת אדמה געשית ולא מדרכה ולכן אם אתם מועדים לנפילות, עדיף שתלכו להר ביום.

אבל, למי שמסוגל, חווית הלילה בהר געש היא עוצמתית הרבה יותר מאשר החוויה ביום, הניגוד בין האש לבין החושך מייצר מראה עוצר נשימה שגם מצטלם הרבה יותר יפה.

כאן המקום לציין ששעות הלילה בתקופת הקיץ הן מעטות מאד (נכון לחודשי יוני עד אוגוסט), ורק בספטמבר מתחיל שוב להחשיך. 

אז מה צריך להביא איתכם להר הגעש? 

אם הולכים בלילה – חובה

  • להביא פנס ראש (רצוי לכל אדם).
  • ליטר וחצי מים.
  • אוכל.
  • עליים שמחזיקות את הקרסול היטב. 

הלבה שתראו בהר זורמת בקצב (5-10 קוב) איטי והיא לא מסכנת את התושבים באזור. הלבה עתיקה במיוחד – היא מגיעה ממעמקי קרום כדור הארץ. לבה מהסוג הזה נראתה בפעם האחרונה לפני 7000 שנה! בעידן הקרח האחרון. 

מיקום והגעה – האיסלנדים פועלים בזריזות ובמתחם הגישה כבר ישנה חנייה מסודרת למאות רכבים. הנסיעה אורכת כ-40 דקות ממרכז רייקיאוויק. עם ההגעה ניתן יהיה לראות את מגרשי החניה משני הצדדים, ההליכה מהחניה המערבית יותר קצרה בערך בקילומטר.

ובכל זאת – לא בכל יום אפשר להגיע להר, צריך לעקוב אחרי ההנחיות של הצוותים המקצועיים בשטח, בחלק מהזמן יש רמות גבוהות מדי של גזים רעילים באוויר או שהרוח משנה כיוון ומהווה סכנה למטיילים ולכן אסור להתקרב. אבל רוב הזמן, תוכלו למצוא באזור עשרות, מאות ואלפי אנשים שמגיעים לצפות בפלא הזה, פגשנו שם גם ילדים בני 3 ו-4 וגם קשישים.

לפני היציאה להר הגעש, רצוי לבדוק כאן האם המסלול פתוח היום.

אולי יעניין אותך:

דרום איסלנד
צוות TourIceland

טיפוס על קרחון Sólheimajökull

קרחון Sólheimajökull הוא קרחון איסלנדי מחוספס ומלא קרעי קרח מרשימים, לעתים גם פוגשים בו מפלים, נקיקים ואתם עשויים אפילו להיתקל בכמה מערות קרח טבעיות.
הוא מהווה אזור פופולרי מאוד לטיולי וטיפוסי קרח מכיוון שניתן להגיע אליו בקלות מכביש הטבעת.

קרא עוד »
ירח דבש באיסלנד
בלוג
צוות TourIceland

ירח דבש באיסלנד

אחרי שבועות ארוכים ולחוצים סביב החתונה שלכם אתם נשואים רשמית, הגיע הזמן שלכם לפנק את עצמכם ולצאת אל ירח דבש בו תתנתקו מכל הסביבה ותהיו רק אתם. עד לפני כמה עשורים כאשר היינו מדברים על ירח דבש היינו מדברים על התנתקות קטנה בערי הארץ, יחד עם זאת בשנים האחרונות אנו רואים כי יותר ויותר זוגות הבינו כי חופשת ירח דבש היא בגדר מלאכת מחשבת של ממש המתקיימת רק פעם אחת בחיים – על מנת להפוך את החוויה הזו לבלתי נשכחת ולהפוך את ירח הדבש ללא פחות מושלם אנו רואים את אותם זוגות מגיעים אל יעדים פופולריים שונים ברחבי העולם. ירח דבש באיסלנד נחשב לאחד היעדים הרומנטיים, העוצמתיים והחווייתיים ביותר.

קרא עוד »

ברוך שובך!