המעיין החם Galtahryggjarlaug

בתור אי עם פעילות גיאותרמית ענפה, יש מגוון אדיר של מעיינות חמים באיסלנד. בין מעיינות מוכרים וגדולים, מעיינות במיקומים שקטים ונפלאים וכאלה שהפכו לספא מפנק, כל מטייל יוכל למצוא את מבוקשו כשזה נוגע לרחצה במעיינות חמים במדינה.
המעיין החם Galtahryggjarlaug

במקרה של מעיין Galtahryggjarlaug, מדובר בבריכה גיאותרמית קטנה יחסית, שאינה מוכרת למרבית המטיילים. הבריכה ממוקמת בעמק ירוק ונפלא, בסמוך לאחו מרשים. היא יחסית אינה עמוקה, אך יש בה מקום לכמה אנשים באותו הזמן, שיכולים לשבת בה וליהנות מהמים החמים.

בריכה זו הינה רדודה ומרוחקת יחסית, והכניסה אליה בחינם. כמו כן, בסמוך אליה תוכלו למצוא מבנה קטן שמשמש לטובת החלפת בגדים. החוויה של הרחצה בבריכה זו הינה מומלצת במיוחד, כאשר היא תזמן לכם רחצה אינטימית ושקטה בנוף הנפלא של האיזור. בנוסף, בסמוך למעיין זה, תוכלו למצוא שני מעיינות חמים נוספים. אחד מהם הינו הבריכה הגיאותרמית של מלון Heydalur, שנמצא עשרות מטרים מהמקום. הכניסה לבריכה זו כוללת גם כניסה לבריכה ולשירותים של המלון, כך שהרחצה בה הינה מסודרת ונוחה יותר, אך טבעית פחות. 

המעיין החם Galtahryggjarlaug

איך מגיעים ל-Galtahryggjarlaug?

הבריכה הגיאותרמית Galtahryggjarlaug נמצאת במרכז הפיורדים המערביים, בסמוך לגדות הפיורד Mjóifjörður. כדי להגיע אליה בנסיעה על כביש מספר 1 מכיוון רייקאוויק, פנו מהכביש המרכזי אל כביש 60 לכיוון צפון. ממנו, פנו ימינה אל כביש 61 לכיוון צפון-מזרח, והמשיכו עליו עד שתגיעו אל מלון ​​Heydalur. הבריכה נמצאת בשטח המלון, וההגעה אליה דורשת נסיעה דרך החווה. אחרי הכניסה אל מלון Heydalur, המשיכו דרך החווה, עד שתחצו נהר קטן. הבריכה נמצאת מעט לאחר חציית הנהר, בסמוך לגדותיו. 

אולי יעניין אותך:

מפל האלים
צפון איסלנד
מעיין יאני רון

מפל גודפוס – Godafoss – מפל האלים

איסלנד היא ללא ספק אחד היעדים הטובים בעולם עבור חובבי מפלים. הנהרות הרחבים, הקניונים הדרמטיים, השלגים והקרחונים שלה מייצרים את התנאים האידאליים עבור כמויות גדולות של מפלים מרשימים במיוחד, שפזורים בשלל מקומות שונים במדינה. כאן, נספר לכם על אחד המפלים המרשימים ביותר בכל איסלנד, שמהווה נקודה היסטורית מרתקת

קרא עוד »
מפל Gullfoss במעגל הזהב, איסלנד
מעגל הזהב
מעיין יאני רון

מפל גולפוס – Gullfoss

לא תתקשו למצוא אפשרויות נהדרות בחיפוש אחר מפלים באיסלנד. אך מבין מגוון האופציות האדיר, בכל זאת יש כמה מפלים אשר מתעלים על השאר. אלה שנראה כי הם ממש לקוחים מסרט, או מכוכב אחר, ומשלבים את כל האלמנטים לכדי תמונות וזכרונות בלתי נשכחים. אחת הדוגמאות הטובות ביותר למפל שכזה, הינו מפל Gullfoss, אחד המפלים האהובים והמרשימים ביותר, ואחת מנקודות החובה לביקור עבור מטיילים באיסלנד.

קרא עוד »

ברוך שובך!