בריכת Djúpavogskörin

במקרים רבים, הפופולריות של אתרי התיירות באיסלנד נמדדים על פי הנגישות שלהם והקרבה שלהם אל הדרכים הראשיות במדינה. עם זאת, בשל כמות האתרים הגדולה שתוכלו למצוא במדינה, לעתים יהיו גם כאלה אשר יחמקו מעיני מרבית התיירים, מה שמאפשר למטיילים אשר תכננו את הטיול היטב לבקר במקומות נפלאים ונגישים, עם כמות מטיילים קטנה מאוד מסביבם. אחד המקומות הללו הוא המעיין החם Djúpavogskörin, שנמצא בדרום-מזרח איסלנד.
בריכת Djúpavogskörin

הבריכה החמה Djúpavogskörin

למעשה, מדובר בבריכה קטנה מעשה ידי אדם, עם מקום לכ-7 רוחצים במקביל, בה זורמים מים חמים במיוחד באופן קבוע. עם זאת, האטרקציה המרכזית שלה היא המיקום הנפלא שבו היא נמצאת. מתוך הבריכה, תוכלו לחזות בנופים המרשימים של ההרים מסביב ושל הפיורד Hamarsfjörður הסמוך. הפיורד ידוע בנופים הירוקים והדרמטיים שלו, מה שיוצר תחושת שלווה נפלאה.

כך, הביקור במקום ייתן לכם חוויה נפלאה של רחצה במעיין חם על רקע נוף משגע. עם זאת, חשוב לציין כי המעיין אינו מוסדר, ולכן אין בו מקום להחלפת בגדים. בנוסף, הטמפרטורה בו חמה יותר בהשוואה לרוב המעיינות החמים במדינה, ועומדת על כ-43 מעלות, מה שעלול להיות חם מדי עבור חלק מהאנשים, בייחוד בימי קיץ שמשיים וחמים יחסית לאיסלנד. 

הבריכה החמה ממוקמת בסמוך לעיירה Djupivogur, העיירה הקטנה מונה כ-400 תושבים כיום, אך יש לה משמעות היסטורית לא קטנה באיזור זה של איסלנד. העדויות מספרות כי Djupivogur היוותה מרכז מסחרי משמעותי החל מסוף המאה ה-15, כאשר הנמל שלה שימש כנקודה מרכזית עבור אוניות רבות, ובפרט על ידי הדנים. 

*מספר פעמים בשנה מרוקנים את המים מהבריכה בכדי לשמור על איכות המים והרחצה.

בריכת Djúpavogskörin במזרח איסלנד

איך מגיעים לבריכת Djúpavogskörin?

מעיין Djúpavogskörin נמצא בדרום-מזרח איסלנד, בסמוך לעיירה הקטנה Djúpivogur. הוא נמצא ממש צמוד לכביש מספר 1, כ-2 ק”מ מערבה ל-Djúpivogur. ההגעה אל המעיין היא דרך שביל קצרצר, ויש אליו שילוט מהכביש. עם זאת, המעיין מוסתר מעט מאחורי סלעים גדולים, כך שחשוב להמשיך קדימה על השביל ולא להתייאש, משום שהמעיין ייחשף אליכם רק כשתהיו ממש קרובים אליו. 

אולי יעניין אותך:

דרום איסלנד
נמרוד רון

הפארק הלאומי Skaftafell 

שמורת הטבע המרהיבה Skaftafell, שהיא חלק מהפארק הלאומי Vatnajökull, שנמצא בדרום איסלנד, היא בהחלט אחד המקומות היפים והמומלצים ביותר לביקור במהלך טיול באיסלנד. באיזור זה של הפארק, יש כמות מרשימה ביותר של קרחונים, בנוסף לתצורות נוף מרשימות אחרות, כמו מערות קרח ומפלים. את כל אלה ניתן לחוות במסלולי ההליכה הרבים של הפארק, עליהם נפרט בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מעיינות הוסאפל
חצי האי סנייפלסנס
נמרוד רון

Husafell Canyon Baths

מרחצאות קניון Husafell מספקים סביבה מבודדת ומרוחקת להפליא בכדי שתוכלו להנות מהטבע בזמן הרחצה המרגיעה.

קרא עוד »

ברוך שובך!