צוקי Dyrholaey

באיזור חצי האי Dyrholaey, מתנשאים להם צוקים מרשימים ביותר, עם נופים נפלאים, תצורות גיאולוגיות מרהיבות ואפשרויות מצוינות לצפייה בפאפינים.
צוקי דירהוליי Dyrholaey

בנקודה הדרומית ביותר של איסלנד כולה, מתנשאים להם צוקים מרשימים ביותר, אשר מהווים נקודת עניין מרהיבה עבור מטיילים באיסלנד. עם נופים נפלאים, תצורות גיאולוגיות מרהיבות ואפשרויות מצוינות לצפייה בפאפינים, לא קשה להבין למה צוקים אלה מהווים אחת מהנקודות המומלצות באיזור לביקור במהלך טיול באיסלנד. בכתבה זו, ניתן לכם את כל המידע הרלבנטי על הביקור במקום. 

הביקור בצוקים: קשת, מגדלור ונופים מרשימים

סימן ההיכר של הצוקים ושל האיזור כולו, הוא הקשת המרהיבה שמתנשאת מעל המים, בקצה של הצוקים. על פי רוב, הקשת, שנוצרה לאורך מאות שנים של התנגשות המים בצוק הסלעי, היא המראה המרשים ביותר בחצי האי Dyrholaey. בנוסף, היא למעשה מקור השם של חצי האי, שמשמעותו “חור בדלת”. הקשת כל כך גדולה, שבימים שבהם הים רגוע, ספינות יכולות לעבור דרכה. בשנת 1993, אפילו עבר דרכה מטוס קטן. 

 

מהתצפית על קשת Dyrholaey, תוכלו לעשות טיול קצר אל מגדלור Dyrholaey, שמתנשא על אחד הצוקים מאז שנת 1927. בדרך פשוטה אך מלאה ברוח חזקה באופן קבוע, תעברו דרך תצפיות מרשימות, עד שתגיעו אל המבנה המרשים. ממנו, נשקף נוף נפלא אל כל האיזור, כולל החופים השחורים הנפלאים שמאפיינים את חצי האי. בכל אופן, מכל נקודה באיזור זה תזכו למראות עוצמתיים ומרהיבים של האוקיינוס לצד הצוקים הדרמטיים. 

צוקי דירהוליי Dyrholaey

צפיה בפאפינים

אחת האטרקציות המרכזיות של צוקי Dyrholaey, היא אפשרויות הצפייה בחיות. האיזור כולו שופע במגוון ציפורים, ובמיוחד פאפינים, תוכי הים החמוד שמזוהה כל כך עם איסלנד. הפאפינים מגיעים לאיסלנד רק בחודשי הקיץ, על מנת להטיל את ביציהם, לדגור עליהם ולגדל את האפרוחים עד שיהיו מספיק חזקים כדי להמשיך ולעוף. את שאר השנה, הם מבלים בתעופה. איזור צוקי Dyrholaey נחשב לאחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בציפור החמודה, ולכן אם אתם מעוניינים לחזות בתופעה המרשימה, מומלץ בהחלט להגיע למקום. חשוב לציין, כי למרות שהציפור לא נוהגת לפחד או להתרחק מבני אדם, אסור בשום אופן לגעת בה או להתקרב אליה יותר מדי. 

 מעבר לפאפינים, ניתן לראות באיזור גם ברווזים וציפורי ים מרשימות נוספות. 

אתרים נוספים בסביבה

ממש בסמוך לצוקים המרשימים, נמצא חוף ​​Reynisfjara, שנחשב לאחד מהחופים השחורים היפים ביותר באיסלנד. אמנם ניתן לראות אותו גם מאיזור הצוקים, אך בהחלט מומלץ לבקר בו גם בנפרד.

הליכת קרחונים בקרחון Solheimajokull

כשמטפסים על קרחון בית השמש יש ראות נהדרת לכל הקרחון וסביבתו, לקרחון יש תצורות רבות של קרח, קירות קרח שאפשר לטפס עליהם ומפלים קטנים. אם תבחרו ללכת על הקרחון, דעו שמדובר בפעילות קלה, שמיועדת לגילאי 8-70, בליווי מדריך ועם כל הציוד המתאים. הטיפוס על הקרח נחשב למאתגר יותר ולבעלי כושר גופני טוב יותר מאשר הליכה. 

להזמנת הליכה על הקרחון

רכיבה על סוסים בחוף השחור

אם אתם רוצים להתנסות ברכיבה על הסוסים האיסלנדיים (החביבים במיוחד), אז זה המקום הכי שווה לעשות זאת. 

להזמנת רכיבה על סוסים בחוף השחור. 

ביקור במערת הקרח Katla

אפשרות נוספת לפעילות  היא סיור למערת הקרח Katla.

נקודת האיסוף היא מויק, העיר בה לנתם הלילה. המדריכים יקחו אתכם בסופר ג׳יפים בדרך עם נופים מחוץ לכוכב הלכת הזה. 

מערת הקרח ממוקמת בקרחון Kötlujökull שהוא לשון קרחון שיוצאת מתוך קרחון Mýrdalsjökull. מתחת לקרחון שוכן הר הגעש האדיר קטלה, זהו גם שמה של מערת הקרח שתבקרו בה.

להזמנת מקומות לסיור במערת הקרח.

איך מגיעים לDyrholaey?

צוקי Dyrholaey נמצאים כשעתיים וחצי מהעיר רייקאוויק, ממש בסמוך לכפר vik ולכביש הטבעתי של המדינה, כביש מספר 1. כדי להגיע אל החנייה, עליכם לרדת מכביש 1 אל כביש מספר 218. המשיכו על כביש זה עד סופו, ושם תוכלו לחנות. כבר מקצה החנייה תוכלו לחזות במראות המרשימים של הצוקים.  

אולי יעניין אותך:

מערת Grjótagjá
אגם מיוואטן
נמרוד רון

מערת Grjótagjá

לא צריך הרבה יותר מצירוף המילים “מעיין חם בתוך מערת לבה” בשביל להבהיר את הייחודיות של אתר טבע יוצא דופן זה, שמייצג בצורה מצוינת את מה שכל כך מיוחד באיסלנד

קרא עוד »
Arctic Henge
צפון איסלנד
נמרוד רון

Arctic Henge

הפלא האדריכלי של צפון איסלנד – Arctic Henge העיירה Raufarhöfn שוכנת באזור הצפון הרחוק של איסלנד, מרחק קצר מהחוג הארקטי, ה-Arctic Henge (Heimskautsgerðið) הוא אנדרטה

קרא עוד »
הגן הבוטני באקוריירי
צפון איסלנד
נמרוד רון

הגן הבוטני ב-Akureyri 

בעיירה Akureyri, שנחשבת לבירת צפון איסלנד, כ-50 קילומטר בלבד מהחוג הארקטי, נמצא אחד הגנים הבוטניים הצפוניים ביותר בעולם כולו. בתור גן בוטני שנמצא במקום כה יוצא דופן, הוא הפך לאטרקציה אהובה במיוחד על ידי תיירים ומקומיים כאחד, שנהנים מהצבעים, המראות והקסם שמייחדים את המקום. בכתבה זו, ניתן לכם את כל המידע הרלבנטי על הביקור במקום.

קרא עוד »

ברוך שובך!