סלע הפיל Halldórsskora

בארכיפלג איי ווסטמן, שנמצא במרחק של מעבורת קצרה מהנקודה הדרומית ביותר באי המרכזי של איסלנד, נמצא לו סלע הפיל - Halldórsskora. באי תוכלו לראות מספר תצורות סלעים ייחודיות, שבהחלט שוות ביקור.
סלע הפיל באיי ווסטמן

הסיפור של סלע הפיל

הארכיפלג הקטן איי ווסטמן, נמצא באיזור געשי פעיל במיוחד בדרום איסלנד, ולכן הוא חווה מספר גדול של התפרצויות געשיות משמעותיות. אירועים אלה הובילו ליצירת תצורות סלע מרשימות במיוחד בשורת האיים הקטנים, כאלה שבאמת לא נראות בשום מקום אחר בעולם. ההנחה היא שסלע הפיל נוצר באחת ממהתפרצויות הראשונות על האי של הר הגשע הסמוך Eldfell, אשר התפרץ לאחרונה בשנת 1973. התפרצות זו גרמה להרס רב באי וכמעט הרסה גם את נמל האי, שניצל בזכות מבצע קירור מרשים, אשר עצר את הלבה לפני שהגיעה לחופי האי. בנוסף, ההתפרצות גרמה ליצירת תצורות מרשימות אחרות, שכיום מתחרות עם סלע הפיל על הפופולריות בקרב מטיילים. כיום, ידוע כי סלע הפיל הינו וותיק בהרבה, אך לא ידוע מתי בדיוק הוא נוצר. 

הביקור במקום

סלע הפיל Halldórsskora נחשב לתצורת הסלע המרשימה ביותר באיזור, ולא קשה להבין למה. המיקום והגודל של הסלע יוצרים מראה מרשים ביותר, כאשר מספיק מבט מהיר במיוחד עליו כדי להבין את מקור שמו. בנוסף, גובה פני הים, שמגיע בדיוק אל ה”חדק” של הפיל, יוצר תחושה שהפיל שותה היישר מהים, מה שמוסיף לייחודיות של המקום. 

לא מעט מבקרים טוענים כי הסלע דומה לדמות “צ’טולו”, יצור ימי מיתולוגי שמופיע בסיפורים האהובים של הסופר הידוע ה.פ. לאבקרפט.

בשל המיקום של הסלע, בתחתית של צוקים סלעיים ותלולים מאוד, הדרך היחידה לבקר בו מקרוב היא באמצעות שייט של שעה בין איי ווסטמן. 

סלע הפיל באיי ווסטמן

אתרים נוספים באיזור

האי Heimaey הינו האי המיושב היחיד בארכיפלג, ואם אתם מעוניינים להגיע אליו על מנת לצפות בסלע הפיל, מומלץ מאוד להינות גם משאר האטרקציות שלו. על האי נמצאת מושבת הפאפינים הגדולה ביותר בעולם, עם כ-4,000 פרטים. בנוסף, תוכלו למצוא בו תצורות סלע אחרות ומרשימות מאוד בפני עצמן. 

הר הגעש Eldfell

הוא היה עד לאחרונה הר הגעש הצעיר ביותר באיסלנד, עד שהגיע Fagradalsfjall ברייקיאנס.

שם הקרקע עדיין חמה מההתפרצות ב-1973 ומטר אחד מתחת לפני השטח הטמפרטורה לוהטת ומגיעה עד כ-470 מעלות צלזיוס.

איך מגיעים לסלע הפיל?

 

סלע הפיל Halldórsskora נמצא באי ​​Heimaey, אליו ניתן להגיע במעבורת של כ-35 דקות מ-Landeyjahofn. האי עצמו קטן ושטוח יחסית. בנוסף, ניתן להגיע אל סלע הפיל במסגרת סיור מאורגן באי, שכולל אטרקציות נוספות כמו צפייה בפאפינים, דולפינים ולוייתנים, בשיט שמשלב בין צפייה בתצורת הסלע המרשימה לבין העושר הימי של האיזור.  

אולי יעניין אותך:

המעיין החם Fosslaug בצפון איסלנד
ספא ומעיינות חמים
נמרוד רון

המעיין החם Fosslaug

ביקור במעיין הגדול והמיוחד שבצפון איסלנד

אין ספק כי רחצה במעיינות חמים הינה אחת מבין החוויות המיוחדות והאהובות ביותר בקרב מטיילים באיסלנד, אשר יכולים לבחור בין מגוון אדיר של מעיינות חמים.

קרא עוד »
הפיורדים המערביים
נמרוד רון

מפלי Dynjandi

מפלי Dynjandi (שפירושם ‘רועם’) הם סדרה של מפלים בפיורדים המערביים, הגדולים והמיוחדים מסוגם באזור.

קרא עוד »
מערת הלבה Vatnshellir
חצי האי סנייפלסנס
נמרוד רון

מערת הלבה – Vatnshellir

טיילו בשביל זרימת הלבה 200 מטר אל תוך המערה ו-35 מטר מתחת לפני הקרקע. מערת Vatnshellir היא אחת מצינורות הלבה הנגישים והמרגשים ביותר באיסלנד ומותאמת לרוב האנשים.

קרא עוד »

ברוך שובך!