קניון Alkugil

קניון Álkugil, שנוצר על ידי נהר Álftarskálará, הינו מסלול הליכה נהדר מחוץ למסלול התיירים השחוק, באיזור צפון איסלנד, אשר מזמן למבקרים בו נופים נפלאים וחוויה מיוחדת. כאן, ניתן לכם את כל המידע הרלבנטי על הביקור בקניון.
קניון Alkugil - איסנלד

מסלול ההליכה של קניון Álkugil

המסלול שחוצה את קניון Álkugil, למעשה הולך לאורך נהר Álftarskálará, מצדו המזרחי של הקניון. הוא מתחיל מקצה עמק Vatnsdalur, וממשיך עד אל מפל Einvígisfoss. לאורך הדרך, אתם תזכו לנופים נהדרים של מצוקי הקניון הדרמטיים. מעבר לכך, האיזור הינו שופע בצמחייה, ובשילוב עם הגבעות שמסביב, יוצר תמונות ומראות נפלאים. המסלול הינו חלק מ”מסלול המלכים”, שהוא מסלול מוכר לטיולי סוסים, אשר חוצה את הרמות המערביות של איסלנד במשך שבוע. 

אורך המסלול לכיוון אחד הינו כ5 ק”מ, עם הפרשי גבהים של כ-400 מטרים, והוא לוקח כשעה וחצי לכיוון. בכל אופן, ניתן גם ללכת רק חלק ממנו ולחזור בשלב מוקדם יותר. חשוב להיות מודעים לכך שיש לא מעט חיות משק באיזור, כמו כבשים וסוסים, וכי צמחיית האיזור הינה עדינה מאוד. לכן, חשוב מאוד שלא לסטות מהשביל כלל. כמו כן, בחודשי המעבר (אפריל-מאי ואוקטובר) עשויות להתרחש באיזור מפלות בוץ, ולכן חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני היציאה אל המסלול. 

קניון Alkugil - איסנלד

אתרים נוספים בסביבה

הדרך אל הקניון עוברת בעמק Vatnsdalur, ולכן מומלץ מאוד גם לעצור בדרך ולחוות את האתר הנהדר. במהלך הביקור במקום, תוכלו לראות אגמים, מפלים ונהרות, כמו גם גבעות רבות וצמחייה ירוקה. מעבר לכך, האתר ידוע בתור המקום שבו בוצעו ההוצאות להורג האחרונות בהיסטוריה של איסלנד, ובתור המקום שבו התרחשה סאגת Vatnsdaela המוכרת. 

מעבר לכך, אם תרצו להמשיך ולחקור את האיזור הזה, אשר הינו מבין הפחות מטויילים במדינה, תוכלו להצפין ולהגיע אל סלע Hvitserkur, שהוא תופעת טבע מרתקת ומראה מרשים במיוחד, לחופי חצי האי Vatnsnes. הסלע נמצא במרחק של כשעה נסיעה מקניון Álkugil. 

איך מגיעים לקניון Alkugil?

קניון Álkugil נמצא בצפון איסלנד, בסמוך לעמק Vatnsdalur. המסלול מתחיל למעשה מהקצה הדרומי של כביש 722, שמוביל אל עמק זה. על מנת להגיע אליו מכביש מספר 1, עליכם לפנות אל כביש 722 לכיוון דרום, מעט ממזרח לנהר Húnavatnshreppur. משם, המשיכו על כביש זה ישר כ-23 ק”מ, עד לחנייה שבתחילת המסלול, שנמצאת על המפגש של הכביש עם נהר Álftarskálará. 

אולי יעניין אותך:

קניון הקערה Merkurker
דרום איסלנד
נמרוד רון

קניון ״הקערה״ Merkurker

כביש F249, שעובר בין Thorsmork לבין איזור Stóridalur בדרום איסלנד, הינו דרך נפלאה ומרהיבה ביופיה, עם מספר גדול של עצירות בדרך. בין נופים יפים, אתרי טבע מרשימים ומסלולי הליכה, איזור זה הינו בהחלט מומלץ לביקור במהלך טיול באיסלנד. עם זאת, מדובר בדרך מאתגרת יחסית, שמתאימה רק לרכב 4 על 4. בכתבה זו, נספר לכם על הביקור באחת הנקודות המרשימות ביותר על כביש זה – עמק Merkurker.

קרא עוד »
הכפר הולמאוויק בפיורדים המערביים
הפיורדים המערביים
נמרוד רון

הכפר Hólmavík 

לחופי הפיורד ​​Steingrímsfjörður, שנמצא באיזור המזרחי של הפיורדים המערביים, שוכן לו הכפר Hólmavík, שנחשב ליישוב המרכזי באיזור זה, ומהווה אתר נפלא לביקור עבור מטיילים באיזור. לרוב, מטיילים מגיעים אליו כיעד ראשון בטיול לאורך ה-Srandir, שהוא השם הכללי לחוף המזרחי של הפיורדים המערביים. במאמר זה, נספר לכם על הכפר, ועל שלל האטרקציות הנפלאות שתוכלו לעשות בו ובסביבתו.

קרא עוד »
מפל Kvernufoss בדרום איסלנד
דרום איסלנד
נמרוד רון

מפל Kvernufoss

אין ספק כי איסלנד היא אחד היעדים הטובים בעולם עבור חובבי מפלים, עם מגוון אדיר של מפלים מרשימים בכל הצורות. למעשה, יש כל כך הרבה מפלים מרהיבים ברחבי האי, כך שגם המפלים המוכרים פחות, שלא נמצאים על מסלול הטיול של מרבית התיירים, הינם מרשימים ביותר בפני עצמם, ונחשבים לנהדרים לביקור עבור מטיילים רבים, ובפרט מי שמעוניין לבקר במקומות שמחוץ למסלול התיירים השחוק. כאן, נספר לכם בדיוק על מפל מסוג זה, שהינו אחד היפים באיזור דרום איסלנד, אך עדיין לא נודע לתיירים בתפוצה רחבה.

קרא עוד »

ברוך שובך!