אגם המכתש Ljótipollur

במרכז ההררי של איסלנד, נמצאת אחת מתופעות הטבע המרשימות, אגם עמוק ומרשים במיוחד, שנמצא בתוך מכתש אדום מרהיב ביופיו. Ljótipollur, שמשמעות שמו היא "שלולית מכוערת", בהחלט לא מצדיק את התואר, ומספק נופים מדהימים שתתקשו למצוא כמעט בכל מקום אחר בעולם.
מכתש Blahylur

הביקור באגם Ljótipollur

הגישה אל אגם Ljótipollur הינה מורכבת יחסית היות והוא ממוקם במרכז ההרי של איסלנד, מה שמשאיר שתי אפשרויות עיקריות לטיול בו, כאשר הראשונה היא נסיעה ברכב 4 על 4. הקילומטרים האחרונים בדרך אל המפל הינם מורכבים מאוד לנסיעה, משום שהדרך תלולה ומלאה באבנים ובבורות. לכן, היא אינה מתאימה כלל לרכבים רגילים. עם זאת, אם שכרתם רכב שטח, תוכלו להגיע איתו עד למגרש החנייה שסמוך לחופי האגם המרשים, שנוצר בהתפרצות געשית בשנת 1477. 

דרך נוספת היא מסלול הליכה של כשעתיים לכיוון, אשר מוביל אל האגם. מסלול זה יוצא משמורת לנדמנלאוגר, והינו מרהיב ביופיו. במהלך המסלול, תעברו דרך נופים נפלאים של הרי לבה וריוליט, עד שתגיעו לנקודת התצפית המדהימה על האגם כולו.

איך לחוות Ljótipollur בצורה הטובה ביותר?

בין אם הגעתם לאגם ברגל או ברכב, מומלץ מאוד להמשיך מעבר לנקודת התצפית הראשונה, ולזכות בזוויות תצפית נוספות על הנוף. בנוסף, אם אתם מעוניינים לחוות את המקום לעומק, תוכלו להקיף את האגם כולו במסלול הליכה פשוט יחסית. קוטר האגם הינו קילומטר וחצי, כך שהמסלול יהיה קצר. 

באשר לזמן ההגעה, רבים ממליצים לבקר במקום בסמוך לשעות השקיעה או הזריחה. כמובן, אם אתם מתכננים להגיע ברגל, אין באפשרותכם לבקר במקום בשקיעה, אך בהחלט תוכלו ליהנות מזריחה מרהיבה על רקע האגם התכול וההרים האדומים.

מכתש Blahylur

אתרים נוספים בסביבה

המרכז ההררי הינו איזור מרשים מאוד, עם אפשרויות טיולים רבות. משמורת לנדמנלאוגר, שממנו מתחיל המסלול אל עבר האגם, יוצאים מספר מסלולים מרשימים נוספים. לכן, אם ברצונכם לחוות את הטבע של הרמות הדרומיות של איסלנד, מומלץ מאוד להישאר באיזור ולצאת למסלולי הליכה מרהיבים נוספים. 

אגם Bláhylur הינו אגם מכתש וולקני, שנוצר בהתפרצות האדירה שהתרחשה בשנת 871. זוהי אחת ההתפרצויות הגעשיות המוכרות ביותר באיסלנד, משום שהיא התרחשה בשנות ההתיישבות הראשונות על האי. אירוע געשי זה עיצב את כל איזור המרכז ההררי מחדש. משום שהיא הייתה כה גדולה ועוצמתית, ההתפרצות פיזרה אפר כמעט על כל האי. 

קניון Sigöldugljufur, שגם ידוע בשם “עמק הדמעות”, הינו קניון קטן יחסית עם שורת מפלים עוצמתיים, בריכות טורקיז משגעות, נוף געשי וצמחייה ירוקה. בכתבה זו, ניתן לכם את כל הפרטים על הביקור במקום המיוחד, שבשל מיקומו המבודד זוכה לכמות נמוכה של מטיילים.

דרכי ההגעה לLjótipollur

הגעה ברכב: המקום נמצא כמה קילומטרים משמורת לנדמנלאוגר, והנסיעה ממנו אל האגם היא על כביש F208. בשל תנאי הכביש, חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר ולוודא כי הרכב שלכם כשיר לעמוד בנסיעה זו. 

הגעה רגלית: המסלול יוצא מלנדמנלאוגר, והינו מסודר ונוח יחסית. 

 

אולי יעניין אותך:

Alþingi - הפרלמנט האיסלנדי
רייקיאוויק
נמרוד רון

Alþingi – הפרלמנט האיסלנדי

יחסית לאי מרוחק עם כמה מאות אלפי תושבים, איסלנד מחזיקה בהיסטוריה מרתקת ויוצאת דופן. לצד סיפור ההתיישבות המרתק של איסלנד, גם הפוליטיקה הפנימית שלה הינה מעניינת במיוחד, כאשר מעטים יודעים שהפרלמנט המודרני הראשון בעולם הוקם בה, בדמות Alþingi, שהיווה מקום אסיפה לקבלת החלטות ויישוב סכסוכים בין הקהילות השונות שהרכיבו את המתיישבים הוויקינגים הראשונים במדינה. כאן, ניתן לכם את כל המידע הרלבנטי על הפרלמנט של איסלנד, כולל ההיסטוריה המפוארת שלו והדרכים לחוות אותו במהלך הביקור שלכם במדינה.

קרא עוד »
איסלנד
מעיין יאני רון

החוף השחור באיסלנד – Reynisfjara

סיפורו של החוף השחור רייניספארה (Reynisfjara), החוף השחור באיסלנד, נודע כאחד מהחופים השחורים הייחודיים בעולם. הסיבה לכך היא השילוב של הבזלת, החול השחור, מצוקי הענק

קרא עוד »
מערת paskahellir שבמזרח איסלנד
טרקים
נמרוד רון

מערת Páskahellir

אחד הדברים המרשימים ביותר שמטיילים חווים במהלך ביקור באיסלנד, הוא המגוון העצום של תופעות הטבע המרשימות במדינה המדהימה. בין חופים מרשימים, צוקים, הרי געש ותופעות גיאוטרמיות רבות נוספות, אין ספק כי איסלנד גדושה באתרי טבע מרהיבים. בכתבה זו, נספר לכם על פנינה חבויה, שנמצאת לה הרחק בקצה הפיורדים המזרחיים, אך בהחלט שווה את תשומת הלב שלכם: מערת ​​Páskahellir.

קרא עוד »

ברוך שובך!